Skocz do zawartości

APC vs Master Airscrew


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym uslyszec Waszą opinię na temat różnic między tymi 2 producentami śmigieł. Czym się one różnią itp. Ja osobiście używam Master Airscrew 13x5 w moim OS 70 4takcie jednak zastanawiam się nad zmianą śmigła na większe. Do wyboru mam albo Mastera 14x6 albo APC 14x4 W. Przy czym za Mastera zapłacę niecale 31 zł natomiast APC to juz 50zł.

 

No chyba, ze ktoś w polsce widział w sklepie Master Airscrew 14x4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Parę rzeczy na temat śmigieł APC

1. Wykonuje się je przy użyciu włókna szklanego

2. Mają większą masę niż inne śmigła

3. Mają opinię wkręcających się na wyższe obroty

4. Są sztywniejsze

5. Są bardzo ostre

To co powyżej często jedno wynika z drugiego :)

 

Ceny za śmigła APC niestety podzieliło na grupy tak więc przechodząc ze standardu np. 13xY na 14xY jest znaczny skok cenowy. Jeśli chcesz kupić tanie śmigło zakup sobie drewniane. Niestety łatwo się szczerbi, a APC trawa niestraszna ;)

 

Śmigła serii W polecane są do latania 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigła serii W polecane są do latania 3D

 

No to chyba kupie 14x4 W i po sprawie ;)

Tylko sprawdź, czy Twój OS pokręci to 14x4W, bo toto ma szerokie łopatki i chyba mocniej obciąża silnik od "zwykłego" śmigła.

Nie mam akurat 14x4W, ale jak widać już APC 13x4W ma szersze łopatki od APC 14x6 i MA 14x9.

A dla porównania kształtu zrobiłem fotkę kilku śmigieł w szeroko pojętch okolicach interesującego Cię rozmiaru.

apcima.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy OS pociągnie
Na początek - jeśli nie masz dotartego dobrze silnika to nie używaj max rozmiarów śmigieł do niego...

Twój OS Max to 4T, a nie 2T specyfika takich silników jest inna. Większy moment poradzi sobie z takim śmigłem, zwłaszcza, że to jeszcze daleko do jego max (14x7).

Co do obciążalności o której Hubert wspomina. Silnik dotarty - poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigła serii W polecane są do latania 3D
Stunt planes 11x9-10, 12x7-8, 12.5x6

Scale models 13x8, 14x7, 11x7(3-blade)

Poradzi sobie, ale do latania w stylu "Scale" :D

Czy na pewno wystarczy momentu, żeby szybko i precyzyjnie przyspieszać w 3D ?

 

Może ktoś latał na takim zestawie i podpowie czy w praktyce silnik pracuje płynnie i szybko reaguje na ruchy "gazu".

To byłaby najcenniejsza z porad.

 

PS A jaki to konkretnie silnik i do jakiego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do OS 70 Surpass II - 4takt, model to mój Kabriolin, fun fly. Aktualnie latam na 13x5 MA i jest ok, na ziemi uzyskuje obroty około 11000, jednak znajomy, który ma 91kę silnik stwierdził, ze to za duże obroty i żeby spróbować z 14calami celem zmniejszenia obrotów :? ja sam nie wiem, najchętniej zostałbym przy MA i po prostu latał, ale kto wie, może uda się trochę polepszyć osiągi jeszcze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.