Skocz do zawartości

Kolejny TOTO-0 ;)


GPiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wylot radziłbym zrobi taki jak koledzy mi proponowali w moim. Przejrzyj sobie konstrukcje Motylastego, bodajże w totku 1, albo w 3, jest laminowana owiewka i wzoruj się właśnie na niej. Mi coś internet charczy dla tego konkretnego linku Ci nie podam. Ale to było gdzieś na początku. I mówię to co napisał DeJot może naprawdę pomóc Ci z tymi lotkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ... Na oblot chyba lepiej z owiewką - zawsze to po pierwsze osłona dla silnika po drugie "strefa zgniotu" część energii kreta pochłania owiewka a dopiero póżniej reszta zostaje na wrędze ... tak mi się wydaje, mogę się mylić bo doświadczenia nie mam.

 

Jutro pokombinuję z prostowaniem lotek bo opalarkę mam na działce, chyba że lutownicą hot air ... zawsze to ciepłe powietrze, jak się podkręci moc to nawet dmucha. Tylko jak bardzo to nagrzewać ? Tak na granicy topliwości ? czy tak tylko trochę żeby było ciepło ?

 

fifi0125 - mógłbyś dorzucić fotkę swojej owiewki ? W toto-1 jest owszem ale wlot powietrza bo jest śmigło składane z dużym kołpakiem, wylotu żadnego nie widzę ... w toto-7 jest owiewka laminowana bez żadnego wylotu ... przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być tak podgrzane by było bardziej miękkie, ale też nie może być za mocno podgrzane bo taśma się stopi z depronem i będzie :ass:

Coś pomiędzy mocną suszarką do włosów a opalarką na najsłabszej temp.

PS ważne jest by ta lotka po podgrzaniu była do ostygania prosta, tak jak mówiłem pomiędzy dwa panele podłogowe/deski i nawet w rękach 5 min. lekko ściśnięte trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę zabawy korzystając z chwili snu dziecka i oto efekt:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogonek cały, trochę trzeba wzmocnić jak wyschnie dobrze.

 

Odnośnie płata: Suszarką nie będę próbował bo na wysokich obrotach wieje bardzo mocno a temperatura taka sobie. Opalarka chyba będzie optymalna ale do tego potrzebuję warunków. Spróbuję całe skrzydło podgrzać i zamknąć w panelach na blacie ale to nie za szybko nastąpi.

Jak coś nie wyjdzie to zostaje opcja nr 2 - zrobić nowe skrzydełko albo opcja nr 3 - spróbować oblecieć to ustrojstwo na tym skrzydle i trymować lotkami ew nieprawidłowości. Póki co prace ustaną do momentu, kiedy dojedzie aparatura i bateria.

W razie problemów z drugą sztuką będzie chyba szybciej :) już mniej więcej wiem z czym to się je a może popełnię mniej błędów przy budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem jest też oklejenie modelu po pierwszych lotach jak zostanie już wytrymowany. Zyska w ten sposób niewiele masy i dużo więcej wytrzymałości.

Byłem już w paru sklepach budowlanych, na dziale narzędzia, ale nigdzie nie mogłem znaleźć kolorowych taśm pakowych lub innych. Była tylko biała jako podkład, ale kosztowała ok. 20zł..

Gdzie można dostać taki sprzęt ? Mieszkam w Warszawie na Ursynowie, zaopatruję się w sklepie modelarskim na Bitwy Warszawskiej. Może ktoś mi pomóc ?? :D

 

PS: Sorki, że się tak wtrąciłem, ale skorzystałem z okazji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie walczyłem z prostowaniem jeszcze. Póki co całe skrzydło poleży sobie wygodnie w miejscu nieosiągalnym dla mojego dziecka i kota - na panelu podłogowym na pokrywie akwarium ;) W ciągu dnia jest delikatnie podgrzewany od spodu - podosycha polimer. W przyszły weekend pobawię się w prostowanie płata. Jak w tygodniu dojedzie aparatura to powalczę z konfiguracją i pośmigam na jakimś symulatorze.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi

 

W Leroyu kupiłem białą taśmę za jakieś 12zł dosyć dużą rolkę. zastanawiam się czy chwyci się tego zwykły spray ... ale to tak na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz płacić za przesyłkę to po prostu musisz szukać po marketach różnego rodzaju. Też jestem na etapie zakupu taśmy do mojego Toto 1, ale chyba kupię kilka rolek na allegro na zapas, bo w moim mieście znalazłem kolorową taśmę tylko w jednym markecie budowlanym i niestety w kolorach, które mi nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do oklejania można użyć taśmy kolorowej izolacyjnej?

Uwierz, mam takie taśmy i to nie bd ładnie wyglądało. Sam użyłem tego do oklejenia "pudełka" na odbiornik i nawet na takiej małej przestrzeni nie jest to ładne. Czyli trzeba szukać po marketach.. no nic dzięki. Jednak jeśli ktoś sobie coś przypomni, proszę o kontakt PW :))

Pozdrawiam

Dobranoc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.