Skocz do zawartości

YAK 55M - 2,7m


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jako ze obiecałem trzem osobom że coś skrobne, więc skrobie :D

 

Oj długo sie czaiłem na ten modelik firmy Gold Wing po obejrzeniu tego oto filmiku, nie pomijając też tego że 55M baaardzo mi sie podobają.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=v2DGyHcycXU

Modelik kupiłem w tym sklepie F3M. Bardzo miła obsługa i dobrej kawki się napiłem :D

Model wykonany jak za taką kase naprawde przyzwoicie poza paroma małymi niedociągnięciami. Jak znajde chwile postaram sie coś więcej napisać.

Tak po krótce co do wyposarzenia bo tu mam naprawde mętlik w głowie i tu licze na Waszą pomoc.

Silnik chciałbym DA 120 ale jednak bardziej prawdopodobne będzie jak kupię DLA 112 albo DLE 111.

Serwa- Tu powinno być łatwiej. Na pierwszym miejscu jak narazie widze 8x HS 7955. Na gaz wsadze co mi tam wpadnie w ręke :D

Co do reszty pojęcia zielonego nie mam. Wiem tylko tyle że chce aby modelu pilnowały mi dwa odbiorniki oraz to że ma być lekko, prosto i niezawodnie.Pomocy.

Od razu mówie że nie wiem kiedy model poleci (totalny brak czasu itp)...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje !!

 

Przemyśl DA 85 z dobrym wydechem. Power box firmy Power Box model Evolution. Dwa odbiorniki wg mnie niepotrzebnie.Jak coś będzie miało się zepsuć zepsuje się na pewno nawet jak będą 4 odbiorniki ;D Każda dodatkowa elektronika to dodatkowe kable złączki i kolejne ogniwo, które może Cię zawieść.Zrobisz jak zechcesz ja jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i jeszcze się na tym nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE !!!! :D

 

Pikna maszynka i duuuża. Sam miałem chętkę na nią ale wybrałem Ultka i troszkę szkoda no ale....

 

Fajnie by było w Kraśniku zobaczyć jak to lata.

A bardziej od czasu do składania to zasoby finansowe bo roboty to tam nie wiele raczej :D

 

Także bez wymówek działaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować tego "bydlaczka" :D

8x HS 7955 TG. Dają mi też do myślenia te SC 1256 TG

Osobiście HSa 5955(praktycznie to samo co 7955) mogę polecić z czystym sumieniem. Lata u mnie 3 sezony, żadnych luzów(dosłownie, inne metalowe zęby w hitekach się powyrabiały a tu nic). Savoxy jak będzie dobra pogoda to polecą za tydzień, dwa, jak tylko nie będzie za zimno i jakoś dojadę na lotnisko. Myślę, że z tych drugich też byłbyś zadowolony - są lżejsze od serw tych klas i wyglądają na bardzo porządne. Z resztą na forum była już o nich mowa, użytkownik chrisj23 chwali je i przelatał na nich sezon w modelu 3m. Hiteki niestety w serwach tych klas poszalały z ceną, ja swojego czasu kupowałem za 300zł...

 

Powodzenia w budowie i lataniu - no i czekamy na dobrą fotorelację z montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power box firmy Power Box model Evolution. Dwa odbiorniki wg mnie niepotrzebnie.Jak coś będzie miało się zepsuć zepsuje się na pewno nawet jak będą 4 odbiorniki ;D Każda dodatkowa elektronika to dodatkowe kable złączki i kolejne ogniwo, które może Cię zawieść.Zrobisz jak zechcesz ja jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i jeszcze się na tym nie zawiodłem.

OK ale Power Box jest właśnie takim dodatkowym ogniwem które może zawieść :D

 

Tak mi kiedyś Alchemique podpowiedział żeby zrobić pół modelu na jednym odbiorniku a drugie pół na drugim czyli jeden pilnuje lewej strony modelu a drugi prawej (przypominam że chce koniecznie wsadzić do modelu 2 odbiorniki). W razie awarii jednego wylądować można na drugim...

Ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Hej

Idzie zima więc powoli zaczne coś dłubać przy modelu ;)

Silniczek, śmigło, kołpak już jest...Serwa ostatecznie kupiłem Hiteca 8x HS 7955 a na gaz HS 5625...Dźwignie na serwa wybrałem z SWB oraz MIRACLE drobne akcesoria też tej firmy.

Największy jak narazie mam problem z włącznikami :) Jest tyle tego że głowa boli a żadne nie są zadowalające wydolnością prądową...

Ten filmik uświadomił mnie ile to jedno serwo potrafi łyknąć przez chwileczke

http://www.youtube.com/watch?v=IqcGvJZkfp8&feature=related

i tak sobie siedzi w Yaku 9 serw więc może być nieciekawie na włącznikach 10A.

Nie ukrywam że dobre włączniki (najlepiej takie same co w Yaku) są mi potrzebne do drugiego modelu a do niego idzie już 13x HS 7955 i na gaz HS 5625 :)

Co proponujecie? Może coś takiego? Prądowo jest w miare fajny, ciekawe czy się nie rozleci od wibacji :D

http://www.rcskorpion.pl/towar/wysokopradowy-wlacznik-zasilania/

Przypominam że sprawe Yaka i Extry chce rozegrać raczej bez Powerboxów itp...na akumulatorach 2x LiFe (też nie wiem jeszcze jakiej pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale nie do końca :D Z jednego wychodzą 3 kable dwużyłowe a z drugiego dwa dwużyłowe...i wtyczki inne

Zgadza się różnią się kablami natomiast same przełączniki są te same.

Jak będziesz podłączał przełącznik bezpośrednio pod odbiornik to kup ten z trzeciego linku. Te z drugiego mają przygotowane kable i końcówki do podłączenia do powerboxa.

Zresztą posiadam ten z trzeciego linku z trzema kablami i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest to naprawdę kawał solidnego przełącznika ma dwa przewody do podłączenia go pod odbiornik i gruby kabel zakończony MPX-em do podpięcia pakietu. W połączeniu z pakietem LiFe daje naprawdę bezpieczne zasilanie serw i odbiornika.

Przełącznik z pierwszego linku fajny, nie ma możliwości włączenia go przez przypadek ale nie przepuści tylu amperów co te mechaniczne. Do modelu klasy 50cm i mniejszych jak najbardziej ale do 2,6m to chyba nie bardzo. Niby producent podaje 20A ale wątpię żeby się to udało z końcówką JR.

Także jeżeli nie zamierzasz kupować powerboxa tylko zasilanie chcesz zrobić na samym przełączniku i odbiorniku to ten jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej

Ma Ktoś może z Was taki model, lub znacie kogoś kto może mieć ? Najlepiej rozbity :) lub jakieś części po rozbiciu :) to odkupię tylny element kabinki ten co siedzi na stałe w kadłubie...Chodzi mi o tą szybkę plastikową...

Pozdro

 

 

2009.11.27_3.50.17_7584.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.