Skocz do zawartości

Problem z aparaturą spitfire parkzone


Johny88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przyszedł do mnie zamówiony spitfire firmy parkzone (ready to fly) mam jednak problem poniewaz aparatura ,ktora jest w zestawie nie nadaje sie do niczego.Wpadlem na pomysl zeby w odbiorniku przelozyc kwarc z mojej aparatury jednak samolot w ogole nie reaguje. Prosze o pomoc ,bardzo mi na tym zalezy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przede wszystkim spokojnie.

A teraz wytłumacz w czym masz problem. Napisanie "aparatura nie nadaje się do niczego" jest trochę ogólnikowe, nie sądzisz? ;)

Skoro nie nadaje się do niczego, to zapewne nadaje się do czegoś.

 

Rozumiem, że jest to aparatura 35MHz?

Nie pomyliłeś kwarcu nadawczego z odbiorczym (TX - nadajnik, RX odbiornik). Kwarce włożyłeś prawidłowo (o ile były w zestawie), baterie w nadajniku naładowane i poprawnie włożone.

Akumulator w modelu naładowany, a model włączony poprawnie, tj. bez zamienionych biegunów? Teoretycznie wtyczka nie powinna dać się odwrotnie podpiąć, ale są zdolni ludzie. ;)

 

Czyli - włączasz nadajnik (ZAWSZE pierwszy, pod rygorem znacznych strat zdrowotnych lub majątkowych, wyłaczany zaś OSTATNI). Nadajnik jest prawidłowo uzbrojony i naładowany. Włączasz model, nie masz drążka gazu uniesionego do góry (zabezpieczenie przed ruszeniem silnika bez kontroli, tylko na maksa obniżony.

Podłączasz pakiet w modelu do regulatora. Regulator powinien zacząć "piskać" Trzeba poczekać kilkanaście sekund, aż piskać przestanie. Niektóre modele nawet 30 sekund.

W tym czasie nie powinieneś ruszać drążkiem gazu, bo inaczej regulator wejdzie w tryb programowania.

Po zakończeniu piskania, ruszasz drążkami - stery powinny reagować.

 

Jeżeli zaś jest to model 2,4GHz kwarce możesz sobie darować. W Syntezie 35MHz i w systemach cyfrowych 2,4GHz nie występują. Trzeba natomiast zbindować nadajnik z odbiornikiem. Bez tego możesz sobie machać drążkami do us... śmierci. ;)

Dopóki nie zbindujesz odbiornika i nadajnika, to "nie wiedzą", że mają ze sobą współpracować. Podobnie jest w odbiornikach z syntezą 35MHz, tyle, że tam się ustawia kanał.

 

Bo takiego "fajlstarta" jak np. nie podłączone serwa, czy regulator do odbiornika, to chyba nie popełniłeś? ;)

 

Opisz dokładnie co się dzieje i co robisz. Wróżka nasza niestety pojechała do Japonii i nie daje znaku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. aparatura jest 3kanałowa firmy parkzone ,wyglada tak, ze po prawej sronie sa lotki i wysokosc a po lewej przepustnica gazu (sprawdzalem i ona dziala). Nie jestem przyzwyczajony do takich ustawien i pewnie skonczyloby sie to zle dla modelu. aparatura której chce uzywac to robbe futaba skysport4 ,ktora pracuje na 40.665Mhz na kanale 50 a co do modelu parkzone to wiem tylko ze jest to system ZX10 CH2 Fm27.045M .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Aparatura od ParkZone, pracuje w paśmie 27MHz i jest ustawiona na MODE 2.

 

Twoja aparatura, czyli ta Futaba pracuje w 40Mhz i jest ustawiona prawdopodobnie na MODE 1.

 

27MHz nie będzie działać z 40MHz! Co byś nie zrobił, więc albo wymień cały odbiornik, albo przerób aparaturę od Spita na MODE 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hobby-model.pl/odbiornik-rex-5-plus-jeti-promocjaodbiornik-rex-5-plus-jeti.html to bardzo dobry odbiornik 5-kanałowy firmy JETI, przy zakupie należy poinformować sklep którą częstotliwość się wybiera w twoim przypadku 40MHz, odbiornik działa z wszystkimi nadajnikami (może znajdą się wyjątki-ja się nie spotkałem z takim przypadkiem).

Odbiornik pracujący w 40Mhz trudniej znaleźć niż 35MHz, 35Mhz znalazłem za 55zł a tak jak tu widzisz koszt 104zł.

 

Znalazłem jeszcze taki odbiornik: http://hobby-model.pl/odbiornik-hfs-05ms-hitec-promocja.html też należy poinformować sklep że wybiera się 40MHz, tak jak widzisz ten odbiornik 40Mhz kosztuje 66zł więc jak zrobisz ?

 

Ps. Mode 1 to gaz po prawej stronie aparatury a mode 2 to po lewej (mode 2-praworęczni), zobacz jak masz w swojej aparaturze i napisz, nie wiem czy dasz rade przerobić mode 1 na mode 2, najlepiej byłoby gdybyś dał to do jakiegoś modelarza który jest w stanie do zrobić i jednocześnie niczego nie zniszczyć. Więc jak robisz ? Ja bym kupił nowy odbiornik i nie bawił się w "MODOWANIE" aparatury od SPITFIRE, aha i odbiornika nie da się przerobić tzn. może i da ale to są wyższe "sfery", odbiornik nie ma MODE, ma MHz, 2,4Ghz lub synteza, do 2,4Ghz i syntezy nie trzeba kwarców.

 

Więc jak robisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje nowy odbiornik :) dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Proszę bardzo, a można wiedzieć jaki ?? Pamiętaj 40MHz !! Masz kwarce ??, pamiętaj aby w aparaturze umieścić kwarc nadawczy (nadający) a w odbiorniku kwarc odbiorczy (odbierający) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje nowy odbiornik :) dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Proszę bardzo, a można wiedzieć jaki ?? Pamiętaj 40MHz !! Masz kwarce ??, pamiętaj aby w aparaturze umieścić kwarc nadawczy (nadający) a w odbiorniku kwarc odbiorczy (odbierający) !

jeszcze nie wiem jaki wiem ze musi byc 40mhz jutro jade do sklepu modelarskiego w 3miescie i zobaczymy czy bedzie gosc mial taki odbio a jak nie bedzie mial to zamawiam cos z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz trochę bez sensu jak na mój gust. Nikt nie lata na 40MHz, to wchodzenie w martwy system... Chcesz wydać ponad 100zł na odbiornik do aparatury wartej max 70zł.

 

Więc jak bym dozbierał i może kupił jakąś aparaturkę komputerową na 35MHz, lub już 2.4GHz. Np. MX-12.

 

Najlepiej zrobisz zmieniając MODE. W 3mieście jest dużo modelarzy, na pewno jakiś bardziej doświadczony kolega Ci pomoże :D

 

P.S - Tak się składa, że mam na sprzedaż nowy Jeti REX5 na 40MHz i jeżeli jednak nie masz aktualnie kasy, na coś nowego, a latać się chce, to pisz na PW. Puszczę Ci go taniej, niż w sklepie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Czaruś !!!

Twierdzisz, że problem jest w "mode" ? A to, że odbiornik jest 27MHz a nadajnik 40MHz, to nie ma większego znaczenia ??? Ale w swej łaskawości sprzedasz odbiornik 40 MHz trochę poniżej ceny sklepowej ? O kwarc nie zapytałeś. Jak mu to też nie będzie działać - to niech sobie pojedzie do dreicity i kupi właściwy kwarc ? Frytzowe trza zapłacić ?

O, żeszszsz !!!!! Sorry - Kolega Modelarz ?

Johny 88 - jak sobie zafundowałeś 3 kanałowego Spitfire,a na 27 MHz z drążkami nie w Twoim stylu - to mi Cię wcale nie jest żal !!! Ale zamiast kwarcu odbiorczego z Twojej aparatury przełóż cały odbiornik i powinno Ci być lżej na duszy - powinno to działać !

Jeżeli nie robisz jakichś szkolnych błędów i radio z modelu faktycznie nie działa to odeślij na reklamację i przy okazji poproś o zmianę mode. Chyba, że dostałeś za darmo, trudno, darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy....

- Jurek

P.S.

Jeśli w zestawie był odbiornik z regulatorem w 1 obudowie to przełożenie odbiornika nic nie da. Serwa mają po 5 kabelków do każdego ? To czeka Cię większa inwestycja....

Jedynym wyjściem jest znalezienie przyczyny braku funkcjonowania lub reklamacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaruś !!!

Twierdzisz, że problem jest w "mode" ? A to, że odbiornik jest 27MHz a nadajnik 40MHz, to nie ma większego znaczenia ???

Bardzo głupio mi to pisać, ze względu na Twój wiek, ale... czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie będę się tłumaczył, a Tobie zalecam przeczytać moje posty raz jeszcze.

 

A co do sprzedaży, nie masz pojęcia o szczegółach, a jednak się bardzo żywo udzielasz- troszkę to bez sensu, nie uważasz ? Tak jak część Twojej wypowiedzi - ta skierowana w moją stronę.

 

A wracając do modelu, to rzeczywiście chyba reklamacja Ci pozostaje... Chyba, że nie możesz, to może przeróbka na bezszczotkę ? Silnik i regulator 3F i możesz użyć swojej aparatury ;)

 

P.S- A może jakaś dłuższa relacja z fotkami ? Łatwiej będzie Ci więcej powiedzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ruszyłem Cię ? Jeśli tylko ruszyłem - to przepraszam !!

Jest nadzieja ! Spotkałeś się już z określeniem: "głupio mi". Jeszcze nie wiesz co to określenie znaczy ale wiesz, że istnieje... To jest naprawdę budujące !

Chłopak wlazł w kanał a z nad następnego kanału wyciągasz pomocną dłoń.....

Zdrowia, dużo zdrowia..... życzę !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odbiornik na 4 kanały 40Mhz i do tego osobno kupuje regulator.Bo tam byl połączony odb. z reg. troche polutuje i bedzie chodzil jak marzenie, dowiadywalem sie dzisiaj w 3 miescie w Helipadzie o taki sprzet i pan mnie przekonuje ,że wszystko bedzie chodzilo jak nalezy (130zl) Także chyba wychodze pomału z kanału... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.