Skocz do zawartości

Spalona Turnigy 9


miksell

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki. Pocieszyłem się trochę, bo znajomy elektronik (nie modelarz więc nie miał styczności z takim sprzętem) wystraszył mnie, że mogło się dużo więcej popalić. Ale widzę, że w chyba u wszystkich uszkodzenia są podobne i niezbyt poważne.

Muszę teraz tylko znaleźć kogoś kto mi to zrobi. Moje zdolności posługiwania się lutownicą ograniczają się do lutowania wtyczek do regulatora i wypalania gniazd na serwa w EPP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, z pierwszego postu to nie wynikalo, wiec dopiero po wypowiedzi Kuby do mnie dotarlo, ze Wam sie pala te nadajniki w wyniku niewlasciwej biegunowosci zrodla zasilania... W takim razie strzepienie jezyka na temat gwarancji zupelnie niepotrzebne bylo.

 

Ja tylko skromniutko moge dorzucic moja rade dla tych, ktorzy ewentualnie w przyszlosci nosza sie z zamiarem spalenia Turnigy. Otoz zanim podlaczycie pakiet LiPo, wymiencie w nim wtyczke, biorac ja z koszyczka od baterii. Wowczas nie da sie tego zle podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz zanim podlaczycie pakiet LiPo, wymiencie w nim wtyczke, biorac ja z koszyczka od baterii. Wowczas nie da sie tego zle podlaczyc.

Owszem da się. W moim koszyku pomylone są kable. Tam gdzie ma być czarny jest czerwony, a gdzie czerwony czarny. Tak odchodzą z koszyka i tak wchodzą do wtyczki. Jeśli odetnę wtyczkę od pakietu i zamontuję do pakietu to i tak pomylę bieguny. Tak samo właśnie myślałem i wtyczkę od pakietu podłączyłem patrząc na kolory kabli.

Nie mam teraz nadajnika przy sobie ale to powinno być chyba tak:

Tam gdzie w koszyku jest sprężynka to ma być "-" (czyli kabel czarny, a ja miałem wlutowany od nowości czerwony)

Czyli sprężynka (czarny kabel) ma iść po lewej stronie-patrząc na nadajnik od tyłu, antenka do góry. Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w całym normalnym świecie:

- czerwony (żółty, biały - "gorący") - plus (+)

- czarny (niebieski - "zimny") - minus (-)

 

Tak mi od zawsze wbijali do głowy i tak właśnie zrobiłem. Dla tego nie zwróciłem uwagi, że od minusa w koszyku odchodzi czerwony, bo to niemożliwe. A jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to dlatego, że pakiety są zakończone wtyczką serwa :-) a tam też środkowy to "+"

No i tu też wychodzi moja nieznajomość elektroniki. Pakiet który podłączałem ma 3 pary kabli. Standardowe wyjście do balansera, wtyczkę jak od serw i taką białą malutką. Balanser odrzuciłem od razu. Jakoś mi nie leżała ta czarna od serw (poza tym nie zgadzały się kolory) więc wybrałem białą malutką i podłączyłem zgodnie z kolorem kabli. Jak bym wybrał wtyczkę od serw i olał kolory albo przynajmniej sprawdził poprawność polaryzacji na koszyku to by grało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim koszyku pomylone są kable. Tam gdzie ma być czarny jest czerwony, a gdzie czerwony czarny.

Kuba, nie uznaj tego za czepialstwo, gdyz pytam wylacznie z ciekawosci. Wczesniej napisales, ze przed awaria zasilales nadajnik z koszyczka. Jak to mozliwe, jesli kable byly zamienione miejscami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zamienione przy koszyku, ale również na wtyczce. Nie wiem czy tak jest we wszystkich czy tylko w mojej Chińczykowi się popierd... Plus był czarny a minus czerwony. Jak to pisałem dziś przed południem byłem w pracy. Przed chwilą sprawdzałem to jeszcze raz. Od strony "blaszki" w koszyku odchodzi czarny ale idzie do plusa w nadajniku, a od strony "sprężynki" czerwony i idzie do minusa.

Nowy pakiet, z prawidłowo oznaczonymi biegunami podłączyłem wg kolorów, stąd całe zamieszanie. Wcześniej używałem tylko i wyłącznie baterii w koszyku nawet nigdy nie odpinałem wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.