Jump to content

Problemy z Opticem 6


speed76

Recommended Posts

Szukam porady co może być nie tak z moją aparaturą. A mianowicie mam takie objawy że aparaturka traci zasięg, szaleją serwa i silnik. Mam w stajni odbiornik Rex-a 5MPD i na schowanej antenie w nadajniku odchodzę od modelu na jakieś 5 kroków i zaczyna się już kaszanić. Wykonuje ruchy drążkiem kierunku i wysokości a załącza się też silnik, chociaż nie ruszam w ogóle dźwigni gazu. Postanowiłem zrobić eksperyment. Założyłem kwarc od kolegi i starałem się sterować jego modelem- efekt to samo, a kolega posiada odbiornik Sanwy. Próbowałem różnych kwarcy, mam 61 kanał 62 i 64. Może to wina nadajnika, a może częstotliwość kwarcy. Poczytałem coś na temat na stronie piotra .de odnośnie drugiej i trzeciej harmonicznej dla tych kanałów i wychodzi mi że w Gdańsku na tej częstotliwości nadaje radio Zet 105MHz. Są to wyniki w okolicach 0,5Mhz ale gdy ustawie sobie radio na częstotliwości 105,5 lub 104,5 to je słysze ale z szumem.

 

Czy to może być przyczyną? Ale znowu nasuwa się drugie pytanie. Dlaczego kolega nie ma z tym problemów, a posiada Sanwę Vg8000 i odbiornik również Sanwy i korzystał również z wymienionych kanałów. Po drugie raz miałem takie dziwne zachowanie że zakłóciłem działanie modelu kolegi jego model szalał z serwami, a po wyłączeniu mojej aparatury wszystko się unormowało. Jestem załamany aparatura zakupiona jakiś czas temu na allegro , sprzedający zapewniał że wsio z nią Ok. Czyżby.......... POMOCY

 

Jaką długość powinna mieć antena w Rex-ie 5MPD? bo ja mam jakieś 50 cm a kupiłem nowy odbiornik. może powinna być dłuższa?

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 Rozkrec nadajnik i zobacz czy ta taka podstawka z gwintem na antene sie dobrze trzyma.

2 Sprawdz czy wszystkie czesci anteny sie ze soba stykaja.Zobacz tez wszystkie luty w radiu.

3 Mozliwe ze Twoj nadajnik ma poprostu slaba moc,ale to trzeba by zobaczyc np na skanerze.Z tego co wiem,da sie te moc zwiekszyc.

radio Zet 105MHz

Nie rozumiem.... :?

Przeciez kanał 61 to czestotliwosc 35.110mhz a nie 110 mhz :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

35.110Mhz, trzecia harmoniczna tej częstotliwości to 105.330 MHz.Radio Zet nadaje na 105.3 MHz (przynajmniej w świętokrzyskim)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.