Skocz do zawartości

Problemy z Opticem 6


speed76

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porady co może być nie tak z moją aparaturą. A mianowicie mam takie objawy że aparaturka traci zasięg, szaleją serwa i silnik. Mam w stajni odbiornik Rex-a 5MPD i na schowanej antenie w nadajniku odchodzę od modelu na jakieś 5 kroków i zaczyna się już kaszanić. Wykonuje ruchy drążkiem kierunku i wysokości a załącza się też silnik, chociaż nie ruszam w ogóle dźwigni gazu. Postanowiłem zrobić eksperyment. Założyłem kwarc od kolegi i starałem się sterować jego modelem- efekt to samo, a kolega posiada odbiornik Sanwy. Próbowałem różnych kwarcy, mam 61 kanał 62 i 64. Może to wina nadajnika, a może częstotliwość kwarcy. Poczytałem coś na temat na stronie piotra .de odnośnie drugiej i trzeciej harmonicznej dla tych kanałów i wychodzi mi że w Gdańsku na tej częstotliwości nadaje radio Zet 105MHz. Są to wyniki w okolicach 0,5Mhz ale gdy ustawie sobie radio na częstotliwości 105,5 lub 104,5 to je słysze ale z szumem.

 

Czy to może być przyczyną? Ale znowu nasuwa się drugie pytanie. Dlaczego kolega nie ma z tym problemów, a posiada Sanwę Vg8000 i odbiornik również Sanwy i korzystał również z wymienionych kanałów. Po drugie raz miałem takie dziwne zachowanie że zakłóciłem działanie modelu kolegi jego model szalał z serwami, a po wyłączeniu mojej aparatury wszystko się unormowało. Jestem załamany aparatura zakupiona jakiś czas temu na allegro , sprzedający zapewniał że wsio z nią Ok. Czyżby.......... POMOCY

 

Jaką długość powinna mieć antena w Rex-ie 5MPD? bo ja mam jakieś 50 cm a kupiłem nowy odbiornik. może powinna być dłuższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Rozkrec nadajnik i zobacz czy ta taka podstawka z gwintem na antene sie dobrze trzyma.

2 Sprawdz czy wszystkie czesci anteny sie ze soba stykaja.Zobacz tez wszystkie luty w radiu.

3 Mozliwe ze Twoj nadajnik ma poprostu slaba moc,ale to trzeba by zobaczyc np na skanerze.Z tego co wiem,da sie te moc zwiekszyc.

radio Zet 105MHz

Nie rozumiem.... :?

Przeciez kanał 61 to czestotliwosc 35.110mhz a nie 110 mhz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.