Skocz do zawartości

RCM Pelikan Focus - reaktywacja


kondzio104

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z okazji świąt wyjeżdżam do rodzinki po za Rzeszów. Postanowiłem tym razem zabrać ze sobą Pelikana. Pojawił się problem-dziób jest pokiereszowany od prób lądowań (no co uczyłem się xD). Wciąż łamie się w jednym miescu. Co zrobić? - myślałem o usztywnieniu za pomocą takich "prętów" jak w skrzydłach. Czy to ma sens czy po prostu użyc żywicy? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pręcik od spodu, dwa po bokach. Wystarczą 2mm. Laminowanie doda kilkanaście gram.

Pręty będą lżejsze. Najlepiej wkleić je w rowki w kadłubie. Rowki można wykonać grotem lutownicy (gorącej), przy metalowej lub drewnianej linijce. Warto wcześniej poćwiczyć na kawałku jakiegoś styropianu. Jak już się nauczymy jak wytapiać takie rowki bez strat własnych, wtedy możemy zaryzykować na modelu. :P Pręty oczywiście wklej na żywicę.

 

Chodzi o to, by "coś" przejęło siły działające na kadłub, zamiast miejsca klejenia.

Płaskowniki węglowe też mogą być, ale są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.