Skocz do zawartości

CX 450 - KDS Flymentor 3D


Borik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem poradzić się bardziej doświadczonych co do mojego pierwszego Helika. Dodam że wcześniej kilka razy latałem (jeśli można to tak nazwać ) Lamą V3.

Z tego co wyczytałem to model nadaje się dla początkujących. Posiadam już aparaturę Turnigy 9x a pakiet 3s 2200 i tak kupuję do innego modelu (Hydry). Czy te serwa i gyro mogą być na początek? Czy na pewno da się dobrze ustawić tę aparaturę z tym Helikiem?

Nie interesuje mnie narazie latanie akrobacyjne ale spokojne latanie na dworze bo w mieszkaniu nie mam miejsca. Dlatego też nie polatałem zbyt długo lamą, mieszkanie za małe, a na dworze to wiatr nią właściwie kierował a nie ja :).

 

HK-450

głowica aluminiowa, belka ogonowa ALIGN

 

Wyposażenie:

 

- silnik E-max HL 2215 + regiel Turnigy 30A

- na głowicy 3xserwo TowerPro SG91

 

- żyroskop Telebeen GR302 + cyfrowe serwo MKSDS480

 

- łopaty drewniane KDS

 

 

mam nadzieje że nie skrzyczycie mnie zaraz za powielanie tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

napisz ile ząbków ma zębatka atakująca planowana

 

jeśli 13, to wychodzi z kalkulatora, że przy tym silniku, zębatce głównej od 450tki i lipo wychodzi ponad 3000 rpm, a drewniane łopaty KDS mają maksimum, jeśli dobrze sprawdziłem, 2400 (inna sprawa, że do 3d nie będziesz tego używał, więc raczej zbytnio przepustnicy też otwierał nie będziesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ym, prościej... to się sprowadza do tych 2400 właśnie. Chodzi o obroty na minutę (RPM), jeśli silnik+zębatki dają w sumie za dużo, żeby łopaty wirnika to zniosły, to mogą tego fizycznie nie wytrzymać i się rozlecieć. Nie wiem, o ile można przekroczyć maksimum sugerowane przez producenta bezpiecznie... w każdym razie w Twoim przypadku z kalkulatora wychodzi ponad 3000 obrotów na minutę głowicy, podczas gdy płaty mają rekomendowane maksimum do 2400. Czy mniej. W związku z tym możesz:

 

1) kupić bardziej wytrzymałe płaty (wada - przy glebie może to spowodować uszkodzenie innych części helikoptera. Przy drewnianych ta szansa jest, o ile się orientuje, najmniejsza, bo płaty te pękają w pierwszej kolejności i nie będą miały okazji przenieść zbyt dużo sił związanych z uderzeniem np na głowicę i serwa...) np z włókna węglowego.

2) zębatka atakująca z mniejszą ilością ząbków

3) silnik z mniejszym ratingiem kv

EW 4) nie zmieniaj żadnej z tych trzech części - po prostu unikaj górnej partii przepustnicy ; ] (lub, jeśli aparatura na to pozwala, ogranicz maksimum przepustnicy)

 

nie kupuj jeszcze niczego najlepiej, poczekaj na więcej opinii, poczytaj... ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja polecam Ci na początek zębatkę 9-10T łopaty drewniane ALIGN

żyrko moim skromnym zdaniem jest do niczego

serwa jeżeli możesz to kup w wersji MG(metalowe tryby) bo model będziesz kretował nie raz to chociaż nie będziesz musiał zębatek w serwach co chwilę wymieniać...

cdn kiedy Borik, rozpisze się bardziej

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na początek nad Flymentorem 3d czy ktoś kto go miał może mi napisać czy rzeczywiście jest on bardzo pomocny przy nauce latania? Czy w takim razie jak dołoże do Heli Flymentor to może zrezygnować z gyro i zastosować tylko te z Flymenterem?

Może w takim razie lepiej będzie mi kupić kit CopterX 450 Pro do tego Flymentor, silnik, regiel i serwa. Aparaturę mam już Turnigy 9x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

flymentor'a miałem przyjemność ustawiać, testować i polatać na tym...

mi osobiście nie pasowało ingerencja tego systemu...

po oddaniu apki właścicielowi który uczył się latać na wiele się nie przydał 2 min i kret...

zamiast tego flymentor'a dołóż 2 stówki i zainwestuj w futabe gy401 i na tym ucz się latać...

co do cx'a to polecam... bardzo dobry stosunek ceny do jakości

cdn...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj dotarł do mnie CX 450 z Flymentorem 3D. Zakupiłem zestaw używany tak więc jest on właściwie gotowy do lotu po podłączeniu odbiornika i ustawieniu aparatury no i tu pojawia się problem. Nie do końca wiem od czego zacząć i jak to poustawiać. Do Flymentora mam płytkę ale nie mam na razie jak zainstalować aplikacji bo mój notebook nie ma cd-ka.

 

Może mi ktoś podpowiedzieć jak to wszystko ustawić z Turnigy 9x. Wyczytałem, że jak mam Flymentora to apke ustawiam nie na Heli, a na samolot i kanały miksuje w aplikacji od Flymentora.

 

Może znajdzie się na forum ktoś z okolic Poznania kto by mi pomógł? Ewentualnie może z innego miasta bo często jestem gdzieś w Polsce na wystawie z psami. Ten weekend (do niedzieli jestem koło Nowogardu (heli mam ze sobą). W maju będę jeszcze w Bydgoszczy Lesznie i Jelenie Górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wyczytałem, że jak mam Flymentora to apke ustawiam nie na Heli, a na samolot i kanały miksuje w aplikacji od Flymentora.

to źle wyczytałeś...

apke do flymentor'a ustawiasz jako heli ale tarcze 90' a nie 120'

ustawienie helika najlepiej przeprowadzić samemu i samemu szukać info w necie na ten temat...

da Ci to ogromną wiedzę i pewność tego co robisz i jak to robisz...

mogę podać Ci wszystko na tacy ale wtedy kup sobie ubezpieczenie na kilkadziesiąt tys...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qugar_ możemy się umówić na wspólne latanie ale za jakiś czas jak nauczę się latać :).

Gdybyś miał czas to możemy się umówić np w Obornikach i chętnie zobaczę jak latasz swoim i może udzielić mi jakieś rady na początek. Może przejrzał byś czy dobrze poustawiałem swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał czy możesz mi jednak pomóc w ustawieniu radia? Na forum epheli piszą, że w instrukcji zamienione są kable zielony z niebieskim czy to prawda? Gdzie jak i co ustawić aby tryb stabilizacji wybierać z aparatury? Niebieski czyli wg instrukcji Gyro mam wpięty w 7 kanał, a zielony czy wybór stabilizacji w kanał 5 i teraz powinno się resztę ustawić w apce tak?

 

Hm czy dobrze to rozumiem. Ustawiłem Gyro jak poniżej.

 

GYRO SENS

STATE ACT

UPRATE NOR 040 <--------------- Jakieś sugestie jakie parametry ustawić na początek?

DNRATE NOR 060

MODEL GY <--------------- co to właściwie?

 

Teraz przełącznikiem reguluje jego czułość z 40 na 60? Czy mogę jakoś ustawić czułość na potencjometr?

 

Ustawiłem jeszcze na CH6 PIT.TRIM. nie wiem po co ale może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zamienione są kable zielony z niebieskim czy to prawda?

już nie pamiętam jakie kolory były zamienione ale chyba własnie te co napisałeś

Gdzie jak i co ustawić aby tryb stabilizacji

musisz zainstalować na kompie aplikacje do fm którą można pobrać z ich strony...

po podłączeniu fm z kompem będziesz mógł dokonać ustawień fm...

co do ustawienia żyrka to te opcje nic mi nie mówią bo mam zupełnie inna apkę

cdn...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz ustawiam po kolei:

 

1 FM w aplikacji

2 kąty łopat

3 krzywe gazu w apce

 

Czy o niczym nie zapomniałem? Teoretycznie na "sucho" wszystko już ładnie pracuje. FM był już ustawiony i po przechyleniu CX'a poziomuje tarcze prawidłowo.

 

Jakie kąty ustawić na początek dla spokojnego latania i ćwiczenia zawisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić revers Gyra w Flymentorze bo wydaje mi się, że jest źle. Rozkręcam wirnik i jak zaczyna się unosić to kręci się ogonem w lewo jak próbuje go korygować drążkiem w prawo to zaczyna się kręcić w prawo. Żyro działa ale chyba odwrotnie i nie wiem teraz jak zmienić jego revers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa poddaje się nie potrafię tego g... ustawić. ciągle Heli kręci się w jedną ze stron a próbowałem już wszystkie możliwe czułości Gyra. Pewnie coś robię źle ale nie wiem co. Czy na forum jest ktoś kto potrafi i pomoże mi ustawić Flymentora KDS? Jeśli nie będzie zbyt daleko to mogę podjechać albo telefonicznie prosiłbym o kilka wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.