Skocz do zawartości

CX 450 - KDS Flymentor 3D


Borik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim sensie dobrze? Revers działa prawidłowo tzn. dam w lewo ogon idzie w prawo dam w prawo to ogon w lewo. Przy środkowym położeniu łopatki są prosto. Ustawiałem tak jak pokazane na warsztatach w strefie hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik kręci się w dobrą stronę i revers żyra na 99% też jest ok - tzn jak ciągnę ogon do siebie to łopatki ustawiają się tak że wytwarzają ciąg w odwrotną stronę. Sprawdzałem z filmikami "warsztaty" na strefahobby.pl

Czy możesz mi odpowiedzieć na ten post:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=40092

 

Dodam jeszcze że jak trzymam heli w ręce to jak ustawiam czułość gyra z apki to ogon mi lata z lewej do prawej ale w dość dużym zakresie. Ustawiam tak żeby "kiwał" nim jak najmniej i dalej próbuje na ziemi ale i tak ciągle kręci się. Zmieniałem cały zakres gyra w apce i kręci się mniej lub bardziej w jedną bądź drugą stronę. próbowałem wytrymować ale też nic to nie dało. Myślę, że źle coś ustawiłem we Flymentorze - chociaż dziwne bo nawet na ustawieniach z jakimi do mnie przyszedł ogon ucieka. Głowica poziomuje się prawidłowo tylko ten ogon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ustaw rewers rudd w flymentor'rze... (jego oprogramowaniu)

powinno pomóc

rafal

p.s.

rozumiem że serwo na belce masz dobrze ustawione?

DZIĘKI WIELKIE Pomogło (klikam "pomógł"):D Chciałem zmienić revers żyra już kilka prób temu ale nie wiedziałem, że to właśnie rudd i szukałem w programie HeliBar reversu oznaczonego jako gyro.

 

Z ogonem jako tako ok kosztowało mnie to masę czasu, łopatki tylne i łopaty główne no ale wreszcie oderwałem się od ziemi :).

 

Teraz pojawił się kolejny problem i nie wiem, które ustawienia za to odpowiadają.

Może ktoś by mi przybliżył za co odpowiadają dane opcje. Zaznaczyłem na czerwono te których do końca nie rozumiem.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.