Skocz do zawartości

Duża kraksa dużym szybowcem


CoolSky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Firewall = wręga silnikowa. Podobno jest słabiutka, plastikowa i grozi wyrwaniem silnika z kadłuba. Jeszcze apropos tego klejenia, to jak jest z podatnością tego tworzywa na klej? Pytam, bo spotkałem się również z opiniami, że może być trudno sklejalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za szybką odpowiedź, rozjaśnia mi się coraz bardziej sprawa zakupu tego szybowczyka. Powiedz jeszcze jeśli możesz, czy wymieniałeś jakieś elementy z fabrycznego zestawu (silnik, regulator, snapy, zawiasy itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest goły kit.

a co w nim było ?

- model

- druty, zaczepy, prowadnice (jak zwał tak zwał) do sterów.

- kołpak ze śmigłem

 

a ja wpakowałem:

- serwa

- silnik

- regiel

- bec

- inny kołpak z innym śmigłem

generalnie mocniejsze i szybsze sprzęty niż stockowo.

a dlaczego tak, mimo, żem początkujący w RC ?

a bo tak doradzili kumple z modelarni:

"obetnie ci się dualraty, będziesz miał do nauki, a potem jak będziesz chciał przyszaleć, to nie będzie trzeba nic wymieniać, tylko w apce się wróci do 100% zakresów"

ot znają mnie, bo ja lubię szaleć :)

 

p.s.

nie napisałem jeszcze, że kabinka rozwalona :/

dosyć krucha, ale w modelarni już czeka na mnie pusta butelka po 2,5 litrowej Coli i opalarka.

10 min roboty i po zawodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiony w http://www.rcmatsu.pl/

kit kosztował mnie 280zł.

chłopaki jeszcze nie mają go na stronie wprowadzonego.

 

silniki jest ich testowy - też rcmatsu - bierze 12,5 ampera i przy 45 stopniach model tnie do góry jak szalony.

niedługo mają mieć je w sprzedaży już z własnym logo.

silnik mnie kosztował coś ok 80zł (już nie pamiętam, bo płaciłem hurtowo za wszystko).

regiel tam jest 20A, BEC wziąłem osobny dla bezpieczeństwa.

 

generalnie chłopaki z rcmatsu mi dobierali części, tak samo jak i użyczyli stołu serwisowego do klejenia i prostowania :)

 

gdybyś chciał więcej szczegółów (bo ja laik jestem), to możesz do nich zadzwonić i się wypytać.

 

nr tel. do ich nowego sklepu na mogilskiej:

kom. 531 309 830

stacjonarka (12) 44 55 299

 

p.s.

jutro będziemy po godzinie 14 na lotnisku muzeum lotnictwa w czyżynach mniej więcej w tym miejscu:

http://goo.gl/maps/TEPu

siedzieć tam będziemy pewnie do wieczora, więc możesz podjechać i oglądnąć.

 

wcześniej będę u nich na sklepie na mogilskiej robił sobie kabinkę do phoenixa :D

sklep jest dokładnie w tym miejscu:

http://goo.gl/maps/IGF4

wejście od wschodniej strony po schodkach na górę :)

a jutro są czynni od 9 do 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaokrągloną rączką od dużego śrubokręta wygładzałem/wypychałem od środka plastik

To już wiem kto oprawił mi śrubstag w warsztacie :evil:

Podobno jest słabiutka, plastikowa i grozi wyrwaniem silnika z kadłuba.

W naszych zestawach składa się z trzech warstw.Od strony silnika Pierścien z laminatu,kadłub,pierścień stalowy.W razie "W" wszystko wmeldowuje się do środka.Potem co najwyżej opalarka i śruba 6 z nakrętką i po sprawie.

W moim zestawie mam silnik TP,stokowe śmigło,pakiet 1050 3S.Regulator mam skręcony na 0 ,ponieważ przy normalnym zakresie do 100% Fenix przy 60% wisiał na śmigle :devil: Odkręcić na 100% mogę ale tylko przy 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.