Skocz do zawartości

sterowanie góra/dół prawo lewo


rafal22bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżeli post w złym miejscu to przepraszam, ale chyba odpowiedniejszego nie znalazłem...

przechodząc do sedna sprawy.

Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o modele latające i nabyłem swój pierwszy model motoszybowca bez odbiornika i nadajnika, natomiast z całą resztą. Dokupiłem aparaturę i odbiornik, mam tylko pewną wątpliwość, mianowicie chodzi o sterowanie:

jeżeli dobrze rozumuję to podczas sterowania gdy dźwigienkę ciągnę do siebie model leci do góry i na odwrót, a jak w tym momencie na modelu powinna ustawić się lotka ? powinna podnieść się do góry czy na dół ? i tak samo jeżeli chodzi o ster lewo prawo jeżeli dźwignię daję w lewo model skręca w lewo, a ster w którą stronę się wychyla, patrząc od tyłu modelu ?

 

Przepraszam, za głupie pytanie, jednak nie mam kogo zapytać, a trochę mi głupio iść i pytać modelarzy na lotnisku o takie sprawy :)

Będę wdzięczny za pomoc,

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz skręcić w lewo :

-dajesz drążek w lewo

-lotka na lewym skrzydle do góry

-lotka na prawym skrzydle do dołu

Chcesz skręcić w prawo :

-dokładnie odwrotnie

Chcesz lecieć do góry:

-drążek na aparaturze do siebie

-ster wysokości do góry

Chcesz lecieć do dołu:

-dokładnie odwrotnie

Jeżeli masz tylko ster kierunku to :

Skręcasz w lewo : ster kierunku w lewo, skręcasz w prawo - ster kierunku w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki to model ale zakłądając,żę ma klasyczny układ...wiec po kolei.To z przodu to skrzydło i na nim znajdują sie lotki.Z tyłu jest statecznik poziomy i pionowy.Na poziomym jest ster wysokości(podejrzewam że to to coś miałeś na myśli pisząc "lotka"),na pionowym kierunku.Patrząc od tyłu kiedy dajesz drązek w nadajniku na dół,ster wysokości idzie w górę i model leci do góry(i odwrotnie).Kiedy drążek kierunku dajesz w lewo,ster kierunku wędruje w lewo i model skręca w lewo.Co do lotek( to to w skrzydle),wychylają sie naprzemiennie,czyli kiedy dajesz drążek lotek w lewo lewa lotka idzie w górę,prawa w dół a model pochyla sie w lewo i skreca w lewo.To tak w uproszczeniu :)

 

edit

a najlepiej zrób jak mówi kolega KRUUP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i pamiętaj, że sterowanie lotkami to nie kierownica w samochodzie, że jak chcesz pokonać zakręt to musi być cały czas skręcona. Lotkami pochylasz model o odpowiedni kąt w stosunku do ziemi /im mniejszy kąt to większy promień zakrętu/łagodniejszy/ i wyrównujesz lotki a samolot leci z pochyłem po łuku, zapewne troszkę trzeba będzie wysokością regulować go w poziomie.

 

to tak w teorii troszkę.

 

Symulator na pierwszy raz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

a więc model to motoszybowiec Bandit firmy Robbe, bez szaleństwa po prostu aby spróbować jak to jest :) i nauczyć się latać, a jak mnie to wciągnie to będę myślał nad czymś lepszym :) na symulatorach już trochę latam i jakoś mi idzie, ale to nie to samo, jakoś czegoś mi brakuje w tych symulatorach może tego dreszczyku, może tego świeżego powietrza które otacza nas na lotnisku :)

Aha no i taki błąd nowicjusza, chodziło mi o statecznik poziomy i pionowy bo ten model nie ma lotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...dajesz drązek w nadajniku na dół...

A jeśli nadajnik leży poziomo? :wink:

hmmmmmmmmmmm............zastrzeliłeś ś mnie ,poddaje sie :):):)

 

a tak poważnie,mam identyczny problem w pracy.Otóż jak wyjaśnić położenie wierzchołka noża w tokarce CNC. :rotfl: Normalnie to wiadomo gdzie góra gdzie dół ,ale odwróć narzedzia,popatrz na przechwyt i padaczka......ludzie wymiękają gdzie dół gdzie góra.. :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nacieszyłem się lataniem ... niestety nie mam już czym latać za bardzo, szkoda no ale sam sobie jestem winien. Mimo wszystko miło było z Wami zamienić chociaż kilka zdań. Może kiedyś znowu strzeli mi coś do głowy i będę próbował latać ...

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złamałem statecznik pionowy i skrzydło. Na początku szło całkiem dobrze, a później sam nie wiem co się stało, leciałem nisko może jakieś 3m nad ziemią i nie wiem czy wiatr zawiał czy jakiś zły duszek pociągnął mój model prosto na ziemię ... ;) co prawda pokleiłem model ale czy to będzie jeszcze latało ? nie mam pojęcia ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.