Skocz do zawartości

Mój pierwszy model spalinowy CAP232


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wkraczam małymi krokami na nieznany mi grunt jakim do tej pory były modele spalinowe

Kupiłem używanego Cap`a od @Motyla

Dla wiadomości żony model wyszedł mnie prawie darmo :P

Zamieniłem się dając 4 serwa i 50zł oraz postawiłem flaszkę :)

Z tego wszystkiego to ta flaszka się zgadza :rotfl:

 

cap232bas7.jpg

 

cap232xe7.jpg

 

W tą sobotę mam nadzieje wykonać swój pierwszy (może nie ostatni) lot

Warunkiem jest:

1 aby poczta dostarczyła paliwo

2 aby była pogoda

3 aby @motyl miał czas

4 aby @motyl pomógł mi go wyregulować

5 aby @motyl nim wystartował i wylądował

Ja sobie tylko polatam na początek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką podstawką to nawet trzy patyki powiązane drutem na krzyż też by zebrały całe mnóstwo "ochów i achów". Czy Twój CAP-ek ma jakiś feler do ukrycia, że objawiłeś go światu na tak uroczym i odwracającym uwagę tle :lol2: ? Trudno wpatrzyć się w model bez robienia zeza rozbieżnego :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest po dwóch poważnych kraksach, sklejony kadłub za kabiną

Folia w paru miejscach wymaga poprawek ewentualnie oklejenia bezbarwną taśmą

Mocną stroną tego modelu jest silnik który ma niewielki przebieg (przelot)

Licząc poszczególne elementy to sam pusty model kosztował mnie prawie nic, więc gdybym go nawet uwalił (tfu tfu) to trudno się mówi, od czegoś trzeba zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest:

1 aby poczta dostarczyła paliwo

 

to nie problem paliwo mam :D

 

3 aby @motyl miał czas

 

W sobotę pasuje :D

 

4 aby @motyl pomógł mi go wyregulować

 

To nie problem :D

 

5 aby @motyl nim wystartował ..

 

Da się załatwić

 

i wylądował

 

sprecyzuj to bardziej, bo wylądować to raczej każdy model wyląduje tylko jak i gdzie??

 

Zamówiłeś śmigło 10x6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiejsze loty nie powiodły się z prostej przyczyny, zbyt wysoka trawa :/

Model nie był w stanie wystartować.

Spróbowaliśmy startu z ręki, niestety moje przyzwyczajenia w puszczaniu elektryków (byle jak byle w górę) spowodowało kilku sekundowy lot a następnie twarde lądowanie

Muszę się przyzwyczaić do tego że takie modele potrzebują prędkości a silnik czasu na wkręcenie się

 

 

P.S. Jesli chodzi o fotki to cóż, dzisiaj takie czasy że opakowanie się liczy a towar jest w środku :)

Przy sprzedaży czegokolwiek na Alledrogo zawsze udawało mi się sprzedać daną rzecz, mając ładne starannie wykonane foto

P.S.1 tak jak napisał @adam9034 sprawdza się to przy samochodach gdzie zdrowy facet widzi siebie w "tej furze" z "tą laską" :D

P.S.2 @Rob Mc Fly chyba każdemu się milej będzie oglądać kolejny taki sam model wykonany przez kolejnego forumowicza w "pięknych okolicznościach przyrody" :D

Zachęcam wszystkich do mniej lub bardziej odważnej prezentacji swoich modeli, dla ogólnego zadowolenia, wszak jesteśmy facetami

Wykładziną, tapczaną i stoliką mówimy zdecydowane NIE !!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomson, w takim razie biorę EXTRE i jadę na sesja z Iwoną :D tzn z modelem.....hmm....a może modelką ? aaaa!!!!!!!! z samolotem :)

 

Co do oblotu, Tomek tak ciepną CAPem, że poleciał 3m do góry z jego wyrzutu, więc musiałem szybko oddawać SW ale niestety nim się rozpędził to już była ziemia :( Więc dziś sprawa zawalona przez 2 kolegów @kojot i @tomson :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.