Skocz do zawartości

Początki RC samolotowego


FrozenShadoow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem juz do czynienia z modelarstwem po przez RC spalinke 1:10 on-road po heliki, teraz przyszedł czas na samoloty....początkowo zamierzalem kupic model RTF...ale po poczytaniu na forum...ze względu na oszczędność zamierzam kupic jakis używany model ktory można rozbudować, lub sam osprzęt a model sam zbudować, zauważyłem ze w prownaniu z rc samochodowym i heli to samoloty chyba daj największa mozliwośc wykonania czegos samemu...i teraz pytanie bo nie chce od razu wpadac w jakies koszty i pytanie typowego laika(mysle ze sie nie da) czy da sie taki modek przerobic na rc a jak tak to od czego zaczac...kiedys go posklejałem i sie kurzy

http://www.modelmaking.pl/ires/oferta/1/1/16/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da, ale... Będziesz miał kłopot z montażem wyposażenia i wytrzymałością konstrukcji.

Musiałbyś użyć wyposażenia Micro, a to jest drogie. Po prostu ta gumówka jest tak o połowę za mała. Na początek najlepiej 1-1,2m.

 

Sugeruję poczytać o konstrukcjach depronowych. Depron to rodzaj pianki polistyrenowej, którą znasz choćby z tacek od mrożonek (taka biała lub żółta).

 

Nazwa "Depron" to oczywiście nazwa slangowa (marka takiej pianki, produkowana w USA).

U nas kupisz ją jako podkłady pod panele podłogowe w każdym sklepie z panelami lub markecie budowlanym.

 

Koszt - do 40zł za paczkę 10 arkuszy 5mm grubości. Starcza to na budowę kilku modeli.

 

Do tego minimum 3-kanałowa aparatura 35MHz lub 2,4GHz, oczywiście proporcjonalna. Ale i tak najłatwiej dostać 4-ro kanałową.

Z tym, że jak chcesz się mocniej zaangażować, to będzie trzeba będzie zainwestować w coś z komputerem na pokładzie. Modele latające są o wiele bardziej wymagające.

 

Sugeruję budowę modeli Toto-0 lub RWD-5 by Skazoo - plany są na forum i w sieci.

Poczytaj tematy o tych modelach, dowiesz się wszystkiego łącznie z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wystarczą te cześci z heika? aparatura, odbiornik, serwa, slinik głowny, akumualorek chyba silnik głowny powinien miec na tyle siły.....moze da sie cos z tego wymontowac i dopasowac do tej czajki albo moze polec mi jakis model epp lub cos gdzie mozna bylo to wykorzystac, najlepiej cos co bym mogl sam zlożyć.

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=7826&osCsid=3510d5c6dacdfd2fa48e8545f9816127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.