Skocz do zawartości

Problemik z latajacym skrzydlem


Rekomendowane odpowiedzi

jak ustawić wychylenia lotek na przełączniku w latającym skrzydle mam apke turnigy 9x

Rozchodzi mi się o to ze jak przełączę przełącznik to automatyczne wychylenia same mi się zwiększają bez ruszania drążka :ble: coś na zasadzie hamulca :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co przełączasz ten przełącznik?

Prawdopodobnie włączasz jakiś mikser - D/R, Expo. Klapolotki etc.

Zapewne masz źle ustawione parametry na uruchamianym mikserze i tyle.

Po prostu dojdź co włączasz i zmień ustawienia. Zajrzyj do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz w menu opcję DR/Expo to masz tam do wyboru kanał (Ciebie interesuje AIL). Następnie będziesz miał stan przełącznika (ON/OFF) - oczywiście w zależności od wybranego kanału będzie to odpowiedni do niego przełącznik, do lotek jest ten po prawej stronie z przodu podpisany DR AIL. Teraz dla każdej pozycji przełącznika patrzysz jakie masz ustawione procentowo wychylenia lotek. Najprawdopodobniej w tej chwili masz ustawione większe wychylenia dla stanu OFF (przełącznik od siebie), niż dla stanu ON. Ustawia się to według własnego upodobania i wygody, chodzi o to, żeby mieć możliwość łatwego ograniczenia wychyleń w trakcie lotu (żeby model był mniej nerwowy) a jednocześnie w pewnych sytuacjach mieć dostępne pełne wychylenia = większa skuteczność sterów.

Zmiana ustawienia jest od razu widoczna, więc można w prosty sposób zobaczyć jaki będzie efekt konkretnego ustawienia (przytrzymujesz wychylony drążek lotek i jednocześnie przyciskiem zmieniasz zakres wychylenia, lotki powinny na bieżąco reagować zmianą wychylenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.