Skocz do zawartości

TURNIGY 9X - spadająca jakość , niezawodność ?


Rotation
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jak chcesz kupić Turnigy 9x to mogę ci podać nick i e-mail'a kolegi z forum u którego kupiłem:

 

-Aparaturę Turnigy 9x

-Odbiornik Turnigy

-Smycz Turnigy

-Interfejs USB z końcówkami (kabel do podłączenia apki do kompa)

-Podświetlenie w kolorze niebieskim

-Instrukcja w języku Polskim !!!

-Wysyłka

 

W cenie 370zł

 

Jak chcesz to ci wyśle na PW e-mail'a i nick kolegi z forum u którego kupiłem zestaw.

 

Co ty na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEBEB dzięki za info na razie myślę a raczej rozważam zakup na HK

A przy okazji czy tak jak ktoś juz pisał wcześniej oryginalny moduł turnigy V2 jest taki kijowy że zmieniacie go na Corona lub FlySky ?

Podobno do Turnigy pasują odbiorniki hk-tr6a v2 czy sa w takim razie lepsze od oryginalnych Turnigy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Turnigy 9x prosto z pudełka z krajowego sklepu, odbiornik do modelu (Multiplex Gemini) i na lotnisko. Próba zasięgu z wciśniętym klawiszu - 30 m, czyli ok. Rozbiłem się plus minus 60 m od siebie w paskudnym cyrklu na pełnej prędkości (zero strat sprzętu, model skasowany jak to przy cyrklu bywa). Odbiornik powędrował do mikrofalówki i okazało się, że na pełnej mocy wystarczyło zamknięcie drzwiczek i koniec zasięgu. Drugi odbiornik w tej samej konfiguracji działał przez trzy ściany. Przerzuciłem się na Frsky i test zasięgu zdany z palcem w :ass: .

Uwaga: nie włączać mikrofalówki :D

Konkluzja:

1. Range test w Turnigy ja osobiście między bajki wkładam - wypróbowałem wszystkie możliwe opcje użycia tego klawisza.

2. Test mikrofalówki zdaje egzamin, ale na lotnisku nie można się lenić i trzeba swoje odmaszerować.

3. Range test w Frsky działa bardzo dobrze i w opcji mikrofalówki zasię jest ok. 4m od urządzenia. Test na lotnisku też jest szybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem się na Frsky i test zasięgu zdany z palcem w :ass: .

To prawda. Frsky podaje, że zasięg przy zmniejszonej mocy powinien wynosić min. 30 m. Mi odechciewało się sprawdzać po przejściu 70 m, bo potem taki kawał trzeba jeszcze wrócić! Palca w :ass: w ramach testu nie wkładałem, ale za to ustawialiśmy anteny w najmniej korzystnym położeniu - by w siebie celowały. Jednocześnie rozmawiałem z osobą trzymającą nadajnik przez komórkę - przecież nie będę się darł na 70 m ;-) :P Żadnych niepokojących objawów nie stwierdziliśmy.

Dopiero wejście kilka metrów za ścianę bloku pozwoliło zgubić zasięg.

Testy przeprowadzaliśmy w centrum miasta, więc obszar bardzo zaśmiecony radiowo.

W praktyce zestaw też działa bez jakichkolwiek problemów, choć za dużo lotów jeszcze nie wykonał. Fajny ten Frsky :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za porady i opinie;). Zaryzykowałem i zakupiłem Turnigy 9X z HK skusiła mnie cena i od razu zakupiłem dodatkowy odbiornik Turnigy i tego zamiennika z HK oraz podświetlenie i kilka drobiazgów ;)

Teraz modlę się o szybka dostawę i brak usterek w nadajniku…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Turnigy w drodze. Mam jednak dwa pytanka. Pierwsze to podświetlenie. Nie zdążyłem się zapytać bo już musiałem zamawiać bo było wszystko na stanie :D. Wybrałem kolor niebieski. Waszym zdaniem który najlepszy pod względem praktycznym nie wizualnym. Ktoś pisał, ż biały ale jakoś na fotkach wyglądało to bardzo dziwnie…

Kolejne pytanko. Zna ktoś namiary na kogoś ( bo podobno jest ) kto oferuje instrukcje do Turnigy 9X po Polsku? Lub ma taka do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja :lol:

 

Mam trnigy 9x v2 i nie narzekam brak problemów nie miałem kłopotów jak i w ustawieniach heli i latającego skrzydła porostu jak za taka cenę to jest wypas to jest podróba dx6 pozatym czytelny wyswielacz proste menu ja polecam a tak sie na niej lata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.