Skocz do zawartości

POMOC PRZY PIERWSZYCH STARTCH Z ESCAPADE


kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Marcinie dzieki za pomoc ale mam problem z tym linkiem otwieram ale jest pusty daloby rade wysalac go w pdf.

A mam jeszcze jedno pytanko generalnie na 90% jestem za kupnem grets planes escapade chcialbym sie tylko dowiedziec jak jest roznica tego modelu do modelu Renegade - Black Horse kolega na forum przeskoczyl z multiplexa odrazu na ten model dolnoplat ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich modelarzy pisze do Was z ogromną prosbą , w końcu stałem się nabywcą mojego pierwszego spalinowego modelu SCAPADE. dzisiaj zakończyłem jego budowę i zużyłem już 3 zborniczki paliwa na dotarcie. Moja prośba sprowadza się do tego czy mógłby ktoś z Was poświęcić mi trochę czasu przy pierwszym starcie i sprawdzić jak wyszlo mi docieranie silnika. Co do pierwszego lotu to chciałbym go odbyć prz doświadczonej osobie, bardzo mi się podoba ten model i niechciałbym go odrazu rozwalić. Mogę przyjechć na lotnisko w Michałkowie albo w Oleśnicy.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam EXCELem i jest to moja pierwsza spalinka, zdanie że jest szybki jest mocno przesadzone - mówię oczywiście o minimalnej bezpiecznej prędkości w tym przyziemienia, bo na 55AX z całkowicie otwartą przepustnicą zapieprza całkiem zdrowo :) Na podejście potrzebuję około 50-100m za to od przyziemienia do zatrzymania już tylko 15-20m - no chyba, że ląduję z wiatrem (takie lotnisko) to wtedy ze 30.

Zaletą EXCELa jest wielka przewidywalność, model reaguje dobrze na stery niezależnie od prędkości a powiem, że na wylatane już jakieś 8L paliwa ani razu nie udało mi się stworzyć nim kryzysowej sytuacji. Nawet po zgaśnięciu silnika daje się łatwo doprowadzić do bezpiecznego lądowania, jak szybowiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.