Skocz do zawartości

Przywitanie oraz pytanie...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelomaniaków :)

 

przeglądam to forum już jakiś czas,jestem nawet zarejestrowany ale jakoś nie wyszło się przywitać (ależ ze mnie cham :P)

Tak więc witam serdecznie :)

W mojej flocie mam obecnie z helików: Blade mSR i T-rex 450 oraz z samolotów Cessnę 480 firmy Pelikan :)

No i moje pytanie: chciałem zamieścić ogłoszenie w dziale giełda jednak wyskakuje mi komunikat że nie jestem użytkownikiem z dostępem i nie mogę zakładać tematów na giełdzie :( Co mam zrobić by móc w pełni korzystać w opcji tego forum(w tym z wspomnianej giełdy) ??

 

Pozdrawiam,

Kamil (początkujący modelo-maniak ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Chrześniak dostawał czasopismo z częściami modelu samochodu Subaru sterowanego radiem. Po kilu egzemplarzach stracił cierpliwość i porzucił zabawę. Ja postanowiłem to skończyć. Dzisiaj zrobiłem próbę generalną podzespołów. Ustawiłem model podwozia na podstawce by koła nie dotykały podłoża. Model funkcjonował poprawnie tzn koła kręciły się w przód i tył z różną prędkością przednie skręcały poprawnie lecz po minucie przestał reagować na sygnały z nadajnika. Sprawdziłem wszystkie połączenia elektryczne lecz nie odniosło to skutku. Nie wiem czy to wina nadajnika czy odbiornika. Nie reaguje ani serwo napędu ani skrętu. Akumulatory w odbiorniku i nadajniku są naładowane.Proszę o radę ewentualnie wskazanie adresu gdzie mógłbym uzyskać pomoc w opisanej sprawie. Może jest na foru jakiś modelarz z okolic Lubania i mgłby mi pomóc? Pozdrawiam, Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powąchaj regulator silnika. Jego awaria może odciąć zasilanie modelu.

 

Druga sprawa - sprawdź poprawność zamocowania pakietu w nadajniku.

 

Jeżeli to aparatura analogowa z kwarcami - sprawdź poprawność ich włożenia.

 

Jeżeli cyfrowa 2,4GHz - spróbuj ponownie zbindować nadajnik z odbiornikiem.

 

Ostatnie kwestia - sprawdź poprawność wszystkich połączeń i stan końcówek. Przerwa na końcówce też może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.