Skocz do zawartości

TOTO-0 i jakie flaki do niego


Linean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że już prawie skończyłem budowe mojego TOTO-0 i jest to mój pierwszy model mam pytanie co i jak włożyć do środka ? Wiem jak zamontować silnik , serwa i w 50% akumulator, lecz nie mam pojęcia gdzie regulator i jakiś odbiornik ( z tym mam największy problem bo nie mam o tym pojęcia ) :D Proszę o jakaś krótką instrukcje co do czego i czym podpinam a myślę że z resztą sobie poradzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,a więc tak:

Od silnika idą trzy przewody różnego koloru.

Tak samo od regulatora.

Podpinasz je 'byle jak' i sprawdzasz ,czy kręci w dobrą stronę .Jak nie ,to zamieniasz ze sobą dwa dowolne kable.

Następnie ,do regulatora podpinasz akumulator ,to wiadomo jak ,ważne żeby nie pomylić np minusa z plusem :D Sam załatwiłem tak odbiornik w lamie.

 

Od regulatora idzie jeszcze wtyczka ,którą musisz podpiąc pod odpowiedni kanał w odbiorniku,tak jak i inne serwa.

Czyli np serwo od czegoś tam pod kanał '1' ,a wtyczkę od regulatora pod np kanał '3' (tak akurat jest w wypadku mode 2 -gaz w lewym drążku)

No i wszystko powinno działać ,żadna filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak napisal lukas podepnij byle jak, tylko pamietaj ze srodkowy kabel z regla z srodkowym kablem z silnika ;] W reglu masz kabel ktory idzie do odbiornika i ma on 3 przewody(bialy lub kremowy-sygnal,czerwony-plus,czarny lub brazowy-minus) i muszisz wszystko podpiac tak by czarny lub brazowy kabel byl podpiedy to bolca na dole odbiornika

Dołączona grafika

Baterie z regulatorem najlepiej podpiac na cos takiego, a regulator z silnikiem na cos takiego.

Mam nadzieje ze pomoglem :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz je 'byle jak' i sprawdzasz ,czy kręci w dobrą stronę .Jak nie ,to zamieniasz ze sobą dwa dowolne kable.

Następnie ,do regulatora podpinasz akumulator ,to wiadomo jak ,ważne żeby nie pomylić np minusa z plusem :D Sam załatwiłem tak odbiornik w lamie.

 

Od regulatora idzie jeszcze wtyczka ,którą musisz podpiąc pod odpowiedni kanał w odbiorniku,tak jak i inne serwa.

No niezupełnie tak powinno być jak kolega radzi.

Najpierw do regulatora podpinasz silnik i odbiornik, następnie uruchamiasz radio i dopiero na samym końcu podpinasz kable od akumulatora.

Jeżeli musisz jeszcze wpierw zbindować odbiornik to wkładasz dodatkową zworkę w gniazdo bind.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje bo zabiorę się za to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu bo czekam na akumulator . A co to " zbindować odbiornik " bo nie mam pojęcia :?: Odbiornik mam wraz z aparaturą a w nim kilka wejść ch1 ch2 itd. . Aparaturę podpinam do kompa ustawiłem sobie za co dany ch odpowiada i mam nadzieje ze będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to obecnie jest ujemny stan zestawu napędowego i brak pakietu. Zamawiając takie rzeczy musisz często długo czekać, aż będzie dostawa. Jeśli nie zależy Ci na czasie to nie ma problemu. Jednak jak chcesz 'już' polatać, to polecam wybrać dostępny obecnie towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linean czeka juz tylko na akumulator

Dzięki za informacje bo zabiorę się za to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu bo czekam na akumulator

wiec to chyba znaczy ze ten zestaw juz posiada :) i linki wstawil zeby pokazac jaki zestaw posiada. No chyba ze jest inaczej, to zwracam honor :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw posiadam ;D a na pakiet czekam aż będzie na składzie ;p jeszczę mogę zmienić wybór ;] mówicie że 110g to dużo zmieni ?

 

 

 

edit: Linki pokazuje tylko żebyście wiedzieli o co mi chodzi , ale znajomy mi załatwia części.( nie zamawiam z HobbyKinga )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich (mój pierwszy post;)

 

Jestem początkujący i również jestem na etapie oblatywania Toto-0.

 

Pakiet 2200 mAh faktycznie jest trochę ciężki do Toto-0, ja latam na 1300, wystarcza w zupełności na kilkanaście (lub nawet ponad 20) minut lotu na półgazie, a do tego jest dużo lżejszy (całkowita waga do lotu nie przekracza 600g).

 

Jak początkujący początkującemu radzę również zakupić jakiś silniczek z krótszym wałem. Ja mam dokładnie ten Tower Pro 2408-21, który na śmigle 8x4 znakomicie daje sobie radę. Kupiłem również taki silnik jak Ty zamierzasz zamówić, ale ostatecznie z niego zrezygnowałem - przy kretowaniu (co się zdarza wszystkim początkującym) silnik w najlepszym wypadku wbija się wałem w ziemie co najczęściej grozi jego wykrzywieniem, a śmigło prawie zawsze się łamie. Przy silniku z krótszym wałem jest o wiele lepiej, ale to moja rada początkującego ;)

 

Pozdrawiam, M

 

PS. Nagrałem filmik z moich lotów samolotem ToTo-0. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.