Skocz do zawartości

Falcon Morlock - jakie wyposażenie?


FrozenShadoow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FrozenShadoow, To tak:

 

Bierz zestaw z pierwszego posta + śmigiełko GWS np. 9x4.7 E SF, lub 9x6 E. Będziesz zadowolony - tu nie ma sie nad czym zastanawiać :wink: Czy chcesz latać tak, czy siak - Twoim zadanie na razie jest w ogóle LECIEĆ i tyle.

 

Uprzedzając pytania - każde serwo 9gram będzie do tego modelu dobre. (Np. HTX 900, lub TP SG91), a pakiet najlepiej 1600mAh 2S, bądź 1300mAh 3S :D

 

Składaj i lataj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu:

 

http://allegro.pl/zestaw-napedowy-silnik-regler-12a-piasty-smigla-i1642799904.html

 

zamierzam podłączyc te odbiorniki: Futaba R136F sześciokanałowy, Corona RP4S1 czterokanałowy i pakiet 3s 1300 11,1V i pytanie czy jest koniecznosc zastosowania czegos takiego aby zabezpieczyc odbiornik?

http://allegro.pl/uklad-bec-2s-lipo-5v-3a-do-zasilania-odbiornika-i1642798042.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaku . na forym jest full tematów co do jakiego modelu podłączyc . A tak poza to proste jak diabli . jak masz model to policzile decymetrów powierzchni nosnej . oblicz mase wszystkich gratów . tj . np . model ma wazyc 500 gram . pow nosna to 25 dm2 . wychodzi ci 20 gram na decymetr kwadratowy . do takiego modelu szukasz silnika z nadmiarem ciągu ale takiego by z reglem i pakietem tego nie przekroczył . czyli , np. emax 2208 + pakiet 1600mah + regiel + serwa +model nie przekracza 500 gram . silnik ma ok 700 gr ciągu i lata jak ta lala .

 

Jak cos popierdzieliłem to niech inni sie wypowiedzą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos popierdzieliłem to niech inni sie wypowiedzą :roll:

Jeżeli nie jesteś pewien tego, co piszesz - to po co udzielasz rad początkującemu?

 

chlopaku . na forym jest full tematów co do jakiego modelu podłączyc . A tak poza to proste jak diabli . jak masz model to policzile decymetrów powierzchni nosnej . oblicz mase wszystkich gratów . tj . np . model ma wazyc 500 gram . pow nosna to 25 dm2 . wychodzi ci 20 gram na decymetr kwadratowy . do takiego modelu szukasz silnika z nadmiarem ciągu ale takiego by z reglem i pakietem tego nie przekroczył . czyli , np. emax 2208 + pakiet 1600mah + regiel + serwa +model nie przekracza 500 gram . silnik ma ok 700 gr ciągu i lata jak ta lala .

To śmigłowiec, że ma na śmigle wisieć? Oprócz dopuszczalnej masy dla danego obciążenia powierzchni nośnej jest jeszcze kwestia wyważenia - jesteś pewien, że z podanym przez Ciebie wyposażeniem uda się model wyważyć bez dokładania balastu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jakim stopniu uda mi się spowolnić model stosując śmigło 9x3,8 SF (zamiast 9x4,7 SF) do silnika Emax 2822 (1200 KV). Mam dwa pakiety 3s 2200 i dwa 2s 800 (połączone). Wchodzi jeszcze w grę zamiana silnika - nie chcę jednak TowerPro. Potrzebuję dość powolnego Falcona - dla baaaardzo początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.