Skocz do zawartości

Motorower i pocket bike


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zastanawiam się z kolegą nad następującą sprawą.

Kolega ma pocket bike który nie jest dopuszczony do ruchu, przeczytałem co powinien mieć motorower.

Z przepisów rozumiem że jesli wyposażę go w światła lusterka i inne potrzebne duperszmity to będę mógł go zarejestrować ubezpieczyć i poruszać się po drogach.

Czytałem w necie że jednak to nie wystarcza, i tak pytam może jest na forum ktoś kto trochę się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on zalicza sie juz bardziej do crossow.. byl o tym temat co takiego ma cross a enduro, ktore moze byc dopuszczone do ruchu

Naturalnie że enduro jest przystosowane do dróg.Ma inne opony, światła i inne drobiazgi :wink:

Pockety są dlatego właśnie tanie, bo nie posiadają homologacji. W związku z czym nie da się ich zarejestrowac.

Takiego mini krosa brat cioteczny miał.Pojechał nim 2 km do sklepu i :ass: do domu przyszedł z nim pan policjant.Dobrze że skończyło się tylko na ochrzanieniu rodzica i że to była droga na wsi bo co by mogło się stać na normalnej drodze takiemu maluchowi :? Tak dla sprostowania-maluch 9 lat :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie jak już kupic coś, to tak, by wszystko było zgodnie z prawem. Jeden jeździ 100 lat bez prawka, łamie przepisy i ma szczęście, drugi zapomni zabrac dowodu rejestracyjnego na drogę do sklepu i zanim wyjedzie już Pan Władza go przesłuchuje.

 

No takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być tylko do podjechania 2km na rybki na ......, teraz się zastanowie i może zainwestuję w cos innego.

Jak jade na wieś i mam ochotę sam czy z kimś skoczyć na rybki to biorę rower ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.