Skocz do zawartości

Mini pylon GOOFY


czeski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawna chodził mi po głowie pomysł budowy małego i szybkiego pylona. Po odpowiednich przemyśleniach, paru wstępnych rysunkach a także chwili zabawy w XFLR, byłem gotów do rozpoczęcia budowy. Z braku odpowiedniej bazy narzędziowo-materiałowej oraz doświadczenia w laminatach, zdecydowałem się na metodę szybką i łatwą: wyciąłem całość ze styroduru, dodałem balsowe lotki i ster wysokości, dźwigar: pręt węglowy 1mm, kadłub wzmocniony również prętami węglowymi 1mm. Całość okleiłem taśmą pakową. Zamontowałem wyposażenie (takie jakie miałem „na stanie”).

 

Trochę danych:

Rozpiętość: 65cm

Waga: 130g

Pakiet: 2s 400mah

Silnik: Turnigy T2211-2300kV

Regulator: 10A

Śmigło: APC E 6x5,5

Serwa: 3x 3,7g z Chin (NONAME)

Profil: MH 22 7,2%

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podsumowanie:

Modelik lata naprawdę szybko, trudno mi podać dokładnie ile „wyciąga” ale prędkość lotu robi wrażenie nawet na doświadczonych modelarzach. Z uwagi na tą szybkość, dość trudno nakręcić film moim leciwym aparatem, ale kolejna próba zostanie podjęta wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ciekawy modelik, dziwi mnie tylko że lata tak szybko, mój przy o 10 cm większej rozpiętości i wadze 500 g lata z podobną prędkoscią.

 

Jeśli możesz, to napisz gdzie wycinałeś, i ew. prosiłbym jakies plany.

 

PS Dzięki za śrubę na zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.