Skocz do zawartości

cessna 480 Pelikan na start


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem na początku swojej drogi modelarskiej, mam w związku z tym pytanie dotyczące właśnie tego modelu, Cessna 480 firmy Pelikan.

 

Jest to model fakt b. lekki, ale sam leci w góre przy nawet niskich obrotach, a wytrymować się go nie da dobrze, teraz jest pytanie czy jest jakiś sposób na ten model, może dodać mu wali na dziobie, albo może zwiększyć kąt nachylenia śmigłą, macie jakieś patenty na ten model, no i wogóle jeśli ktoś lata, bądź latał nim niech się podzieli doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dla czego się go nie da wytrymować. Na popychaczach masz snapy, które możesz wydłużać i skracać praktycznie dowolnie.

Nie napisałeś, czy robiłeś jakieś przeróbki w swoim modelu. Trudno radzić skoro się wie tylko, że zadziera. Model z pudełka już tak latał, czy po krecie?

może dodać mu wali na dziobie

Czymkolwiek są wale nie dawał bym ich na dziób.

albo może zwiększyć kąt nachylenia śmigłą

To się nazywa skłon. Oryginalnie jest b. dobrze ustawiony i bym go nie ruszał. Nie ingerował bym mocno w model jeśli są inne wyjścia. Spróbuj go dokładnie wytrymować, może lotki nie są równo tylko obydwie skierowane do góry. Ustaw je do dolnej (płaskiej) części profilu. Ster wysokości, też nie zawsze musi być dokładnie poziomo to znaczy na równo ze statecznikiem. Powinien, ale jak masz skopane inne kąty to może będzie latał jak mu troszkę oddasz na SW. Próbuj i lepiej opisz co się dzieje z modelem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jako że też po długiej przerwie wystartowałem tą zgrabną Cesną to przyznam że też mam taki problem.

 

Wytrymowałem model w locie szybowcowym. Ale jest tak jak piszesz. Gdy zwiększę obroty na silniku to ciągnie go w górę. Przyznam szczerze że wcześniej latałem tylko szybowcem więc narzazie przestałem walczyć z tym problemem. Wyciągam model na wysokość, skręcam obroty i ćwiczę.

 

Miałem za to poważne problemy z zespołem napędowym. Bardzo nie podobały mi się drgania. Wymieniłem piastę na samocentrującą i trochę się poprawiło. Po sprawdzeniu śmigła okazało się że jest praktycznie nie do wyważenia. Dziś założyłem nowe GWS 9x5 i jest miodzio. Jestem ciekaw czy w twoim zestawie też było takie tandetne śmigło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że po dodaniu gazu model będzie sie wznosił ale jak to wznoszenie jest za ostre to trzeba oś ciągu skierować do dołu czyli skłon silnika. Zrób tak: ustaw lotki i stery w neutrum . Z tak ustawionymi sterami wypuść model do lotu szybowcowego równolegle do matki ziemi. Jeżeli będzie zadzierał do góry dołóż mu obciążenie na przód , jeżeli będzie ostro nurkował to odciąż przód ewentualnie dociąż tył. Jeżeli uzyskasz już prawidłowy lot szybowcowy to wypuść model w locie silnikowym i dodaj gazu tak aby leciał stabilnie w locie silnikowym i jeżeli dasz gaz na full a model pójdzie ostro do góry to silnik musisz skierować bardziej w dół. Nie można kombinować naraz SC i silnikiem a także położeniem sterów bo nigdy nie dojdziesz co trzeba wyregulować aby model dobrze latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.