Jump to content

Pelikan Beta 1400


kondzio104
 Share

Recommended Posts

Pytanie zasadnicze: Czy kolega miał już jakiś kontakt z latającymi modelami RC, czy nie?

Jeżeli miał, to czy posiada jakiś konkretny osprzęt do takich modeli? W sensie aparatura, pakiety, serwa, ładowarkę?

 

Jeżeli nie miał, to masz wybór ograniczony do wersji RTF, a ta kosztuje blisko 600zł.

Za to zawiera wszystko, co potrzebne do uruchomienia modelu.

 

Jeżeli jednak miał jakiś kontakt, to raczej zapytaj się, jakie ma oczekiwania odnośnie prezentu. Może wcale nie chce takiego modelu?

 

Widzisz, modele latające, takie jak Beta to nie są zabawki dla dzieci. Wymagają sporo odpowiedzialności oraz pracy włożonej w naukę ich pilotowania. Tylko na filmikach z Internetu wygląda to na proste i łatwe.

Niestety takie nie jest.

Trzeba mieć też gdzie latać takim modelem - wymaga on bardzo dużej przestrzeni. Na osiedlu sobie nim nie polatasz. Oraz dostęp do cześci zamiennych. Modele się jednak rozbijają. Warto mieć blisko jakiś łatwo dostępny skład części.

 

Jeżeli chcesz koniecznie sprawić koledze prezent, żeby nauczył się latać modelami RC, to sugeruję raczej zamiast modelu, kupić mu dobrej klasy komercyjny symulator takich modeli. Wydasz podobne pieniądze co na drogi model, a kolega będzie mógł bezkosztowo ćwiczyć latanie. Jeżeli masz ograniczone fundusze, to są symulatory darmowe, potrzebujesz tylko albo nadajnika z opcją podłączenia pod komputer, np. EK-0404, albo joysticka w formie nadajnika. Ta ostatnia opcja będzie najtańsza.

Takie joysticki kupisz w sklepach modelarskich.

 

Jeżeli koniecznie upierasz się na kupno koledze modelu, to radzę raczej sugeruję nabyć jakąś zabawkę na 27MHz, za ok. 150zł.

 

Chyba, że tak bardzo lubisz kolegę, że sprezentujesz mu model w wersji RTF.

Choć osobiście polecałbym jakiś model w stylu Piper Cup, lub Cessna 480.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak madrian napisał. A jak zapragnie prawdziwego to będzie już miał podstawy. Ta Beta może być pierwszym prawdziwym modelem. Z tej samej firmy jest jeszcze motoszybowiec Alpha 1500 też ciekawa opcja. Tylko jak już dojdzie do lotów to na początek na dużym polu z wysoka trawą.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.