Skocz do zawartości

Problem z pakietem li-po


Chriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problem z pakietem ,gdy latam z 5 minut wyczerpuje się tylko do 50% i buzzer zaczyna pikać. A po drugie zapomniałem dzisiaj do ładowania przypiąć balanser i przez przypadek sie trochę naladowalo bez balansera, ale na szczęście tylko 100mAh sie tak naladowalo. Czy bedzie tragedia teraz. Sprawdziłem cele voltomierzem i oby dwie pokazywały 4.19 V. Co o tym myślicie? pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, nie wiem czemu o tym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy latam z 5 minut wyczerpuje się tylko do 50% i buzzer zaczyna pikać.

wszystko zależy od tego jaki to buzzer i na jaką czułość został nastawiony.ważne jest także jaki prąd pobiera silnik i jaki jest szacunkowy czas latania na pakiecie który masz.sprawdź sobie wszystko dokładnie i najlepiej ustaw timer w nadajniku na optymalny czas lotu.

 

A po drugie zapomniałem dzisiaj do ładowania przypiąć balanser i przez przypadek sie trochę naladowalo bez balansera, ale na szczęście tylko 100mAh sie tak naladowalo. Czy bedzie tragedia teraz. Sprawdziłem cele voltomierzem i oby dwie pokazywały 4.19 V. Co o tym myślicie? pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, nie wiem czemu o tym zapomniałem.

nie musisz się niczym martwić,to że ładowałeś pakiet raz czy dwa bez balansera w niczym nie szkodzi.kiedyś były ładowarki bez balanserów i pakiety ładowało się bez problemu.

 

ważne jest aby nie przekraczać maksymalnego napięcia podczas ładowania na celę czyli 4,2V oraz nie wolno rozładowywać ogniwa poniżej 3,7V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3V to napięcie graniczne, jednak charakterystyka rozładowania robi się stroma poniżej ok. 3,7V(bez obciążenia). Przy takim napięciu można uznać ogniwo za puste, bo to, co w nim zostało to mały ułamek pojemności. Do tego ogniwo robi się miękkie-napięcie od razu siada pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.