Skocz do zawartości

jak ktoś ma jakiś pomysł na dwu silnikówke


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Heh ... A ja mam zestaw C 47 GWS ale bez napędu. Myślę czy zabierać się za jego budowę czy może poczekać jeszcze aż nabiorę więcej doświadczenia. Z dwu silnikowców polecam coś podobnego do twinstara. Można samemu wystrugać a koszty nie będą duże.

P.S. Podepnę się pod temat ;) Opłaca się jeszcze pchać w napęd szczotkowy w dwu silnikowcach ?? Czy może od razu w bezszczotki ... ? Mam pakiet lipol 7.4 V 2200 mah i nie wiem jaki napęd zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje planów więc liczę na was

Plany i wszystko dotyczace Łosia są gromadzone na specjalnym serwerze (adres w wątku o Łosiu).

Zaglądaj tam czasami, a na pewno coś ciekawego znajdziesz.

 

Opłaca się jeszcze pchać w napęd szczotkowy w dwu silnikowcach

Jeżeli masz regulator, czy silniki to pewnie tak.

Zwłaszcza, że jest możliwa oszczędność na liczbie regulatorów (może być jeden do kilku silników).

Poza tym wielosilnikowce to raczej nie akrobaty, więc i moce nie muszą być tak wygórowane.

Ostatnio tak oszczędnościowo wyposażyłem 4 silnikowego hydroplanika, ale jeszcze nim nie latałem.

 

Jednak jeżeli musisz wszystko kupować, to szkoda pieniędzy na system szczotkowy - bezszczotki są już bardzo tanie, dużo sprawniejsze i trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mało zbudowałem

Jak bardzo mało?

Najlepiej zamelduj sie w Powitalni, napisz coś o sobie i swoim doświadczeniu (ile modeli i jakie: kartonówki, plastikowe, latające itd).

A jak zdobędziesz sterowniki (gdzieś coś wspominałeś), to wstaw swoją podobiznę.

No i nie strzelaj tyloma pytaniami w najróżniejszych tematach, bo mimo dobrych chęci, może to zdenerwować i starsi modelarze nie będą Ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

 

http://www.kojot.modelarstwo.org.pl/twin280/index.htm

 

Tylko uwaga - na stronie rysunek jest jeszcze w wersji z za krótkim kadłubem!

Sam model można zrobić szybko i tanio, akurat na 2x280. Lata bardzo fajnie, przy sporym udźwigu. Dla ambitnych, można go ciut umakietowić, np. a'la Islander:

http://www.kojot.modelarstwo.org.pl/islander/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.