Skocz do zawartości

Pierwszy szybowiec


universal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy w tym temacie i chciał bym się dowiedzieć jaki był by dobry szybowiec na pierwszy ogień do nauki. Chciał bym do niego zamontować jakiś telefon albo mały aparat żeby sfilmować okolicę.

Zastanawiałem się nad tym modelem

http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=conrad&act=product&prod_number=231858

Ale nie wiem czy jest gotowy do poskładania i lotu czy trzeba do niego kupić aparaturę.

Prosił bym o linki do jakichś motoszybowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model z linku którego podałeś nie posiada elektroniki.

 

Zakupy za granicą wchodzą w grę?

Jeżeli tak, to mogę zaproponować Ci model z Honk Kongu - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16543

Posiada on wszystko (oprócz paluszków do aparatury) potrzebne do lotu. Powinien Cię zadowolić.

 

Jeżeli zakupów za granicą nie bierzesz pod uwagę (sporo taniej) to szukaj w polskich sklepach samolotu Beta 1400. Jest to praktycznie taki sam model jak ten powyżej, tyle że od innego producenta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta to oryginał, ten z HK to podróba. :P

 

Universal - zanim spróbujesz filmować okolicę z powietrza - najpierw naucz się latać.

To nie będzie tak proste jak wygląda na filmikach z internetu.

 

Sugeruję przejrzeć dział o symulatorach modeli i ściągnąć sobie jakiś darmowy.

Parę godzin ćwiczeń na komputerze i pierwszy lot będzie mniej stresujący i zaskakujący.

Większość aparatur można obecnie wykorzystać jako joysticki w takich symulatorach. A to wydatnie ułatwia opanowanie odruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram przedmówcę Madriana. Zacznij od symulatora - to naprawdę najlepsza opcja treningu przed pilotowaniem prawdziwego modelu. Co do motoszybowca to zdecydowanie polecam Phoenixa 2000. Model na którym uczę się ja i mój syn (9 lat ). Świetnie daje sobie radę z wiatrem, bardzo dobrze reaguje na stery.

Nasz trener też ma o nim bardzo dobre zdanie.

Pozdrawiam i przyjemnej nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.