Skocz do zawartości

Toto 1- jakie wyposażenie


Razor1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki :) już ostanie pytanie (a przynajmniej mam taka nadzieję) Czy do odbiornika moge podłączyc kabel jak kolwiek tzn. gdy wpinam "wtyczke" od np. serwa i jak obruce ja o 180 stopni to też da się wpiąc ale czy to robi różnicę? jak zakupie wtyczki to napisze czy mi się udało :P A do lotek mam 2 serwa więc jak zrobić by współpracowały z sobą ? i czy da sie podłaczyc ja pod ch1 czu muszą one zając 2 ch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wepniesz odwrotnie wtyczkę od serwa, to nie nie będzie ono działać. Nic innego się nie stanie, ponieważ we wtyczce środkowy pin to "+", a zewnętrzne to "-" i "sygnał". Tak więc odwrotne podłączenie wtyczki nie spowoduje spalenia serwa, a tylko brak sygnału z odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro

słusznie napisał co do serw.

jesli chodzi o te lotki i połaczenie ich aby działaly to tak:

wszystko zalezy jaka masz apke bo w niektorych do sie podpiac w 2 kanały odbiornika i beda pracowały normalnie z tym ze bedzie o jeden kanał mniej :P i to jest w apkach "komputerowych" jak masz zwykła lub analogowa to kup przedłuzacz Y i podłaczysz spokojnie pod 1 kanał oba serwa tylko ustawisz je przeciwnie i juz masz.

tak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam taką aparaturę http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8338 i jeżeli mam taki wyżej wymieniony model to regulator na kanał 3? i podłączać 2 serwa osobno czy kupić kabel wymieniony wyżej?

Ps.. Przepraszam za dręczące pytania ale jestem zielony :( i jak z tym obracaniem końcówek o 180 stopni czy to robi róznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego nie masz wyjścia musisz kupić kabel Y . regiel wpinasz w 3 kanał. w instrukcji powinno być wyjaśnione jak podpinasz :wink: jesli chodzi o konćówki od serw itp. to na pewno robi różnice bo jak nie tak podłaczysz to nie bedzie nic działało.i po podłaczeniu bateri moze i cos spalisz :?: wiec nie kombinuj za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie pytam by nie kombinowac ale w filmikach na Yt podłaczają białym w stronę napisów odbiornika więc też tak zrobię i tu kolejne pytanie odbiornik sie binduje. A czy trzeba robic coś podobnego z regulatorem serwami itp? czy podłaczyc pod odpowiednie kanały zbindowac odbiornik i będzie działać? A raczej pierwsze zbindowac a potem podłączyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że najpierw trzeba zbindować odbiornik, inaczej nadajnik nie będzie współpracował. Bindowanie dotyczy tylko odbiornika. Najpierw bindujesz, potem wszystko podłączasz.

 

masz jak zbindować. Jak coś niezrozumiałe to poszukaj na youtube, bo trochę tego jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jesli chodzi o lotki i te dwa serwa to na tej apce da sie przez komp zrobic tak ze podpinasz dwa serwa pod dwa kanaly miksujesz i działaja tak jak by bylo jedno serwo. Tutaj jest to dokladnie opisane http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16892 poczytaj tam jest wszystko sam to przechodziłem mam taka sama apke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No toto-1 oblatany :) O dziwo leci prosto (myslałem że bedzie skręcał na wszystkie strony wkońcu to mój pierwszy model) Niestety model jest strasznie czuły na wiatr i stery :( Ale i tak bardzo mi się podoba tylko muszę się jeszcze nauczyć pilotować (dosyć dobrze radziłem sobie z funticiem ale toto-1 to inna bajka :P ) A model oblatywał kto inny oczywiście :) No i na końcu najważniejsze dziękuje wszystkim którzy mi POMOGLI mniej czy więcej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam latać Totkiem przy wietrze mocniejszym, niż góra 3m/s zwłaszcza, jeśli nie robiłeś mu steru kierunku (trochę pomaga walczyć z podmuchami). Jeśli jest zbyt nerwowy, to zmniejsz mu wychylenia sterów i powinno pomóc. Ile waży Twój model gotowy do lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waży 700g (niecałe) wychylenia są zmniejszone :) Mi się wydaje że to wiatr ale zobaczymy jak będzie się zachowywał przy bezwietrznej pogodzie...

Edit: Jakie akumulatorki polecacie/macie w swoich aparaturach? Bo latam na nie moich akumulatorkach a pasuje sobie w końcu kupić tak samo jak ładowarkę (mam pożyczaną) no cóż na pieniądzach nie śpię ale powoli uzbieram i zamówię paczka na HK :)

vowthyn Twój model wygląda pięknie wiem że mogę poszukać w temacie ale jestem troszkę leniwy więc zapytam jakiej foli użyłeś i gdzie kupiłeś bo jak nauczę się latać totkiem to też pasuje go ładnie okleić żeby ptaków w powietrzy nie odstraszał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.