Skocz do zawartości

Zakłucenia


ValdeK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam duży problem z elektroniką. Gdy robie test zasięgu i oddale się na około 15-20m to wszystko zaczyna wariowac, silnik zaczyna chodzić z różną mocą i serwa także. Nie mam pojęcia co jest powodem, moim typem jest regulator.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7339

 

Nie posiada on BEC więc zakupiłem ze sklepu ABC-RC osobny UBEC :

http://abcrc.pl/p/6/844/esc-bec-3a-5v-uklad-zasilania-5-23v--regulatory-esc.html

I podłączyłem go według schematu na stronce (ten pierwszy). Nie odłączyłem czerwonego kabelka przy regulatorze.

 

I tutaj chyba pytanie do panów modelarzy z Fordonu, czy mógłby ktoś pomóc mi ze wskazaniem winowajcy poprzez właśnie taki test. Najpierw podłączyłbym jakiś inny regulator razem z moim BEC. (Wtyczka przy reglu XT60)

 

Ma ktoś może jakieś sugestie odnośnie problemu lub sprawdzenia go ?

 

pozdrawiam serdecznie, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi z Bydgoszczy a dokładniej Fordon, moje miejsce zamieszkania ;)

Aparatura nie ma nic do rzeczy ponieważ w poprzednim modelu wszystko okej ale inny regiel jest. Moim zdaniem regiel się resetuje. W poniedziałek zamawiam kolejny ale z turnigy i kupie też 'voltage protector' tak na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, opisane przez Ciebie objawy, to nie wina regulatora (jest dobry, bo uruchamia silnik), ale tracenia zasięgu odbiornika z nadajnikiem podczas testowania. Podana przez Ciebie odległość jest dosyć niewielka, ale słabe nadajniki i wiele tanich odbiorników, tak mają. Możesz mieć złe połączenie anteny z modułem wcz w nadajniku, lub badziewny odbiornik, lub urwaną w nim antenę. Taki słaby zasięg wykazują np bardzo często, tanie odbiorniki eskay (dobry zasięg miewają trzy na dziesięć). Jeśli mozesz, sprawdź zasięg z innym odbiornikiem (np. kolegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.