Skocz do zawartości

Jaką aparturę ...


sreg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jestem początkujący - nie wiem jaką aparturę kupić do quadrocoptera. Możecie coś doradzić ? Quad będzie latał z apartem ? Równocześnie w przyszłości myślę o tym aby zacząć naukę pilotażu na heli.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem początkujący - nie wiem jaką aparturę kupić do quadrocoptera. Możecie coś doradzić ? Quad będzie latał z apartem ? Równocześnie w przyszłości myślę o tym aby zacząć naukę pilotażu na heli.

Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Nie chce zabrzmiec niegrzecznie, ale na forum istnieje cale mnostwo watkow na ten temat - wystarczy troszeczke wysilku, by je znalezc i poczytac. Natomiast jesli potrzebujesz porad bardziej "dokrojonych" do Twoich potrzeb, napisz moze troche wiecej, czego od przyszlej aparatury oczekujesz. Na przyklad, czy to ma byc aparatura nowa, a jesli tak, czy ma byc kupiona wylacznie w Polsce (gwarancja/cena), czy interesuja Ciebie produkty z wyzszej polki, czy moze tanie alternatywy, okresl mniej wiecej granice cenowe...

Bo na przyklad polecana wyzej przez kolege Turnigy posiada wprawdzie niedoscigniony stosunek funkcjonalnosci do ceny, ale w wersji fabrycznej takze pare niedostatkow. Stad nie koniecznie polecalbym ja osobie, ktora nie bylaby w stanie poradzic sobie z przeprowadzeniem drobnej modernizacji nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem początkujący - nie wiem jaką aparturę kupić do quadrocoptera. Możecie coś doradzić ? Quad będzie latał z apartem ? Równocześnie w przyszłości myślę o tym aby zacząć naukę pilotażu na heli.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Nada się każdy nadajnik z wbudowanym komputerem i wystarczającą liczbą kanałów czyli 4 + obsługa dodatkowych funkcji. Oczywiście sugeruję firmową, znanej marki i zasada główna - najlepsza na jaką cię stać. Nawet kosztem innych elementów czy samego modelu.

 

Aczkolwiek, zanim zaczniesz latanie z foto - długie miesiące nauki samego latania. :wink:

Jeżeli myślisz, że włączysz i będziesz latał jak to na filmach w sieci widać - to niezupełnie tak będzie. ;)

 

Jeżeli chcesz później się rozwijać modelarsko to najlepiej od razu kupić coś porządnego.

Zorientuj się w ofercie aparatur Futaby z systemem FASST.

 

Myślę, że tobie by wystarczyła na razie 6EX czy T7. I chyba jest w twoim zasięgu. W końcu nie jesteś biednym uczniem gimnazjum, skazanym na 50zł kieszonkowego miesięcznie? :P

 

Co do Turnigy, to owszem "by starczyła". Tylko, ze chyba lepiej dodać te kilkaset złotych więcej i mieć naprawdę dobry, niezawodny i pewny sprzęt, a nie "chińczyka" z bajerami, ale niezbyt pewnego i pracującego w raczej niezbyt efektywnym protokole komunikacyjnym.

Udającego porządne nadajniki. Zaraz mnie zlinczują... ;)

 

Prawda jest taka, że to nadajnik z odbiornikiem są najważniejszymi elementami modelarskiego wyposażenia. Cała reszta to dodatki. Tu naprawdę nie można oszczędzać.

A skoro chcesz zainwestować w hobby trochę sensownej krwawicy, to chyba nie ma sensu prowadzić rasowego wyżła na smyczy z konopnego sznurka? :wink:

To jak kupić nowego Mercedesa w salonie i żałować na olej do silnika.

 

Jak celować to konkretnie. Akurat ten wydatek się opłaci.

 

Oczywiście im więcej kanałów i możliwości tym lepiej dla późniejszego rozwoju. Można z pewnych opcji nie korzystać, gdy je masz, ale nie da się korzystać, gdy nie masz a potrzebujesz. Jeżeli stać cię, to nawet możesz śmiało brać Futabę T8 lub T10.

 

Inne marki warte rozważenia - Sanwa, Graupner, JR, Spectrum, Multiplex. Ale w tym segmencie raczej obecnie na szczycie jest Futaba i jej sprawdzony FASST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.