Skocz do zawartości

Przenośna stacja ładująca


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie plan, aby zrobić sobie stację ładowania pakietów.

 

Od jakiś 2 lat w sprzedaży są dostępne ładowarki kilku kanałowe najczęściej ładujące 3 lub 4 pakiety jednocześnie.Ceny tych ładowarek to koszt od 300-1200zł z tym , że te najtańsze mają jedyne 4x 50W mocy co przy pakiecie 6s 4000mah daje bardzo mały prąd ładowania.

 

Zależy mi na ładowaniu kilku pakietów 6S prądem 1C-2C dlatego wpadłem na pomysł kupna 3 ładowarek Imax B8+ w cenie 600zł łącznie za 3 szt. To daje mi 3 niezależne kanały po 150W czego nie ma żadna ładowarka w tej cenie.Całość planuję zabudować w aluminiowej walizce i zasilić akumulatorem żelowym

 

Moje pytanie czy ktoś może określić o jakiej pojemności akumulator kupić i ile może pobierać jedna ładowarka przy max wydajności czyli pakiet 6S 22V , prąd ładowania 6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Podłączę się do tematu bo też chcę zbudować "lotniskową" stację do ładowania. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony mobilny agregat prądotwórczy, który nada się do zasilania ładowarki? Najlepiej żeby miał wyjście 12V i 230V bez stabilizacji się chyba nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.