Skocz do zawartości

Ustawienia Turnigy 9x - Lotki i klapy (przełącznik 3poz.)


Sidey

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wykorzystać program SNAPROLL ale nie chodzi mi jedna lotka. Poniżej ustawienia.

SNOPROLL

STATE ACT

AILE 100

ELEV 100

RUDD 100

DIRE LEFTUP

 

FLAPERON

AIL1 060 100

AIL2 100 060

FLAP1 035

FLAP2 -035

 

AUX –CH

CH6 THRO HOLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli można podepnę się pod temet

Mam aparaturę Turnigy 9x i nie mogę poradzić sobie z ustawieniem klapolotek w szybowcu.

Aktualnie mam 2 serwa na v-kę podpięte pod kanał 2 i 4

serwa lotek podpięte pod 1 i 6.

Problem mam z wychyleniami, jak ustwię epointy na określone wychylenia skutkuje to też na małe wychylenie klapolotek (aktualnie podpięte w przełacznik 3 pozycyjny z możliwością regulowania pokrętłem).

Czy jest możliwość ustawienia epointów tak jak trzeba ale żeby klapy po właczeniu wychylały się w pełny zakres?

Jeśli ktoś jest dobry w tej aparaturze to mój numer tel to 502397403 proszę dać znać a ja oddzwonię i chwilę pomęczę :) - może jest jakieś inne ciekawe ustawienie programowe którego używacie a które zozwiąże ten problem ? z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chriss75

W niektórych aparaturach (nie wiem jak w t9x) masz dwa ograniczenia wychylenia serw.

Travel limit - globalne maksymalne wychylenie serwa

End-point - ograniczenie wychyleń serwa dla danej funkcji.

 

Jeżeli w t9x jest taka funkcja to musisz w ustawić travel limit który będzie ograniczał wychylenie dla klap i EPA dla funkcji lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ( Sidey), czy możesz pomóc mi w ustawieniu mojej aparatury?

MIałem poprzedniczkę na starym sofcie i tam było to logiczne, intuicyjne i do ogarnięcia.

Obecnie Turnigy 9XR ma tyle możliwości na tym sofcie że póki co połapać się nie mogę. Mam ją od kilku dni i nijak nie mogę sobie poustawiać tak jak chcę.

Mam MODE 1 o ile to ma znaczenia

Chodzi mi o model latającego skrzydła ze sterolotkami. Co do zmiksowania kanałów i expo poradziłem sobie, jednakl to skrzydełko rzuca sie jak DLG ( coś jak alula ) i podczas rzutu chciałbym móc wykożystać jeden z przełączników aby mieć dwie fazy lotu. Ustawienia do rzutu gdzie obie sterolotki będą ciut opuszczone i drugie na które przełącze się po osiągnięciu max pułapu czyli do szybowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post pod postem, ale sprawa jest nagląca.

Co prawda zwracałem się personalnie do Rafała, ale może ktoś z kolegów pomoże......

 

ten filmik napewno pomoże, wczoraj ustawiłem według tego, szukałem cały dzień (Turnigy 9XR + Skywalker X8 )

 

pozdrawiam serdecznie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem poprzedniczkę na starym sofcie i tam było to logiczne, intuicyjne i do ogarnięcia.

 

W nowej jest gniazdo do programowania. Może po prostu wgraj stary soft (jeżeli go lubisz/znasz).

 

W sieci są ustawienia ok-rimr'a w formie pliku do epee. Wystarczy wczytać i działa.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej jest gniazdo do programowania. Może po prostu wgraj stary soft (jeżeli go lubisz/znasz).

 

W sieci są ustawienia ok-rimr'a w formie pliku do epee. Wystarczy wczytać i działa.

Nie bede grzebał się w tym na czym się nie znam i o czym nie mam zielonego pojęcia ;)

Wiem że ten soft daje możliwości olbrzymie i chciałbym jakoś to zatrybić.

Powiem tak.w chwili obecnej mam podłączone sterolotki jako elev i aile, zmiksowane, ustawione expo i ograniczone wychyły.

Chciałby na przełączniku THR.CUT lub na przełączniku RUD.D/R ustawić 2 fazy lotu gdzie faza rzutu będzie miała obie sterolotki ciut opuszczone w neutrum względem fazy normalnego lotu.

 

Czy ktokolwiek mi podpowie jak to zrobic? Tak łopatologicznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie epee https://code.google.com/p/eepe/ na komputer. Masz tam wbudowany emulator aparatury. Klikasz wygodnie przed kompem i patrzysz co i jak działa, łącznie z elementami sterującymi. Jak osiągniesz cel, wówczas możesz wygenerować kartę ustawień i przepisać (lub wgrać do apki)

 

Wszystko za darmo i legalnie.

 

Bartosz

 

PS

 

pobierz sobie pliki *.epee, na przykład stąd http://openrcforums.com/forum/viewforum.php?f=38 i bardzo szybko załapiesz o co chodzi.

 

I super poradnik zza południowej granicy http://ok-rimr.com/en/how-to-do-it/turnigy-t9x/103-p-t9x-er9x-mixovani (też zaczynasz od *.epee)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czeskim tutorialu gość podkreśla konieczność ustawienia jakiegoś przełącznika z funkcją wyłączenia wszelkich miksów i pozostawienia czystych 4 kanałów - lot w rękach pilota. Ja ustawiłem sobie tą funkcję na przełączniku THR.CUT. Nad nim (nie wiem jak się nazywa) zrobiłem odcięcie silnika. Na przełączniku trenera (niestabilny) mam szybkie trymowanie (zapamiętuje aktualne ustawienia jako neutrum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.