Skocz do zawartości

Zebra 4FM


Gustllik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanko.

Gdy wkładam baterie do aparatury, i do koszyka (zasiłka do odbiornika i serw), potem podpinam włącznik do mikroodbiornika (jest na off), następnie mikro serwo. Dalej włączam aparaturę, następnie daję "On" przy włączniku koszyka. I tu moje pytanie. Nic nie reaguje. Dosłownie mniej niż sekundę słychać jak się samo mikroserwo pokręci (kręci się tak różnie, w przedziale 10 sek nieraz 15 sek i tak w kółko). Czy może wiadomo co robię nie tak ? Może coś wskazuje na uszkodzenie czegoś ?

 

Jak ruszam drążkami to nic nie reaguje, poprotu samo działa kiedy chce. Podobnie jest z innym serwem (nie mikro).

 

Nastawiłem się na budowę ToTa i widzę że chyba narazie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarce są na tej samej częstotliwości. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Jak odwrócę kwarce na drugą stronę to pisze tak : Sanwa, pod spodem: FM TX, a na drugim kwarcu pisze: Sanwa, pod spodem: FM RX. Może coś tu jest nie tak.

 

mikroodbiornik jest 4-ro kanałowy (we wszystkie podpinałem serwa) :

CH1

CH2

CH3

CH4

B/CH6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... dalej nie działa. I zamieniałem te kwarce, i zasilanie do CH3 i kompletnie nic.

 

LeszekJ

 

Odbiornik nazywa się: ZEBRA ZR-105SF

 

Kwarce mam takie:

40.69Mhz w TX jak i RX (to nie są kwarce od zebry) na końcówkach kwarcy widać liczbę 69.

 

Mam jeszcze jedną parę kwarcy: 35.010 RA:CH61 , a drugi to: 35.030 RA:CH63

 

Że też kurcze nie mam jak sprawdzić w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 MHz raczej nie zadziała w aparaturze zestrojonej fabrycznie na 35 MHz (chyba, że ktoś przestrajał lub masz egzotyczną wersję).

 

Potrzebujesz pary kwarców TX/RX na jeden kanał w pasmie 35 MHz. Oby okazało się, że są dla układów z pojedynczą przemianą częstotliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam tą samą aparaturę i miałem identyczny problem i jak się okazało przyczyna tkwiła w braku styku między dwoma płytkami elektroniki które znajdują się wewnątrz aparatury. U mnie były oderwane/przerwane ścieżki w miejscu połączenia obu płytek (zaznaczone na fotce), wystarczyło usunąć przerwę i aparatura odżyła :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedną parę kwarcy: 35.010 RA:CH61 , a drugi to: 35.030 RA:CH63.

To sa kwarce o roznych czestotliwosciach, wiec nie maja prawa ze soba funkcjonowac. Liczba okreslajaca czestotliwosc powinna byc w obu kwarcach (a wiec Tx i Rx) identyczna. Na przyklad Tx35.010 i Rx35.010 dla kanalu 61, albo Tx35.030 i Rx35.030 dla kanalu 63.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.