Skocz do zawartości

Czas na zmiane


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo mi sie sprzedac swojego ulubienca czyli optica ktorego to musialem sie pozbyc gdyz nie mial 7 kanalu :)

Teraz zamierzam dolozyc troche pieniazkow i.... no wlasnie :)

Jak myslicie...od razu mowie ze max co przeznaczam to 1200 zł

Najbardziej przypadl mi do gustu MC-19

Podobno nadajniki serii MC slyna z duzej mocy i malej podatnosci na zaklocenia...

Jak wypadaja inne radia w tym zakresie cenowym? Prosze nie radzcie mi MX 12 ani MX 16...juz myslalem o nich ale ostatecznie te dwa modele odrzucilem.

Pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odsyłam na forum alexa, ale warto się zapoznać z opinią Marka Szulena.

http://www.alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=2832

 

Poza tym radyjko bardzo prosto i co najważniejsze tanio rozbudować.

Ja mam niestety tylko MC-12, ale jej możliwości są na prawdę imponujące

jak na radyjko za niewielkie pieniądze. Nie mówiąc już o MC-19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, powiem ci ze bardzo powaznie mysle tez o mc-12...duzo tansze od mc-19 a skoro w przyszlosci standartem maja byc 2,4 Ghz to moze sie wstrzymac z drozsza aparatura i na dwa-trzy sezony do poki nie wejdzie 2,4 kupic np mc-12 ?? jakbys porownywal mc-12 do optica to jak sie sprawa ma z mixerami? Powiem szczerze ze bardzo niechetnie sie pozbywalem optica bo to bardzo elastyczne radio...duzo mixerow,udogodnien...A jak w MC-12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie porównam Ci tej aparatury do optica, bo po prostu nie mialem do czynienia z ta aparaturka. Co do mikserow, to oprocz predefiniowanych typowo szybowcowych (flaperon, elevon, delta, v) masz jeszcze o ile sie nie mylę 3 dowolnie programowalne. Aparatura może pracować w dowolnym modzie, także nikomu nie sprawi problemów. Przełączniki i dodatkowe kanały można sobie dorobić za grosze. Ostatnio sprawdzałem zasięg mojej MC-12 40MHz z odbiornikiem REX7MPD i byłem w szoku ... Na złożonej antenie doszliśmy do około 80 metrów i daliśmy sobie spokój. Nie było po co dalej iść ... Pamięć na 8 modeli, tryby UNI-FLY, ACRO I HELI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wiesz, mysle ze ani MC-10 ani MC-12 nie są tandetą. w rekach mialem mc-10...nie wiem czemu ale majac juz wtedy optica czulem ze ten Graupner jest jakos lepiej zrobiony, nie wiem czy to wina ciężaru :wink: czy czarnego koloru...jakoś mi te radia bardzo sie podobają.

Zadnych blyskotek, zadnych dziwnych przelacznikow w dziwnych miejscach :wink: Prosta sprawdzona konstrukcja z tego co czytam po internecie. Mam nadzieje ze mc-19 bedzie mi sie dobrze uzywalo. Jesli ktos ma jakies ciekawe artykuly o niej to prosze linki na prive'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą o mixerach jest to co pisze Pegaz to ja miałem w rękach jakąś tandete a nie MC12. to co ja trzymałem niczyn nie różniło się od MC10 :/

 

Przepraszam ... czemu miałbym pisać nieprawdę ??

Mogę udostepnić angielski manual do niej ... Można samemu sie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaz, Ja Ci wierze jak najbardziej...Motyl wczoraj jakis podrażnoiny był. Tak wiec jak wiem jzu co ma mc-12 i powiem ci ze gdyby roznica w cenie miedzy nowa mc-12 a mc-19 nie byla 450 zł to bym wzial mc-12 ;) ale tak to wole pozyczyc pieniazki od mamy i miec mc-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w reku cockpit'a sx i przezylem szok bo bardziej tandetnie wygladajacego radia nie widzialem

pmaverick, jeżeli miałeś Optica, to nie muszę Ci tłumaczyć jak wyglada czytelność tych skrótowych napisów w SX (tak samo beznadziejnie).

Przy takim wyświetlaniu opisów trzeba mieć niesamowitą pamięć, bo skróty nie są tak bardzo intuicyjne i programowania trzeba się uczyć z instrukcją.

To jest jego największa wada - wygląd to kwestia gustu, a poręczność czyli tzw ergonomia są w SX naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgadzam sie...ergonomia multiplexów jest naprawde imponująca...ale ergonomia to nie wszystko :) swego czasu chorowalem na cockpit MM....w pelni rozbudowany nówka sztuka 700 zł. niestety prawda jest taka ze zarowno sx'a jak i tymbardziej MM mc-19 objeżdza pod kazdym wzgledem ;) Wiec juz sie zdecydowalem...przesylke mam dostac ok wtorku. Wzialem jednak pasmo 35 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.