Skocz do zawartości

zasilanie samochodzika z Tesco


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie taki samochodzik -

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się nad jego zasilaniem, bo nie uśmiecha mi się jeździć 10 minut i kupować 6 alkaicznych paluszków. Myślałem nad zasileniem go dwoma li-polami - 8.4V zamiast 9V, musiałbym polutować te sprężynki i podpiąć 2S lipo. Myślicie, że to przejdzie? Niby w instrukcji pisze, że tylko alkaline i nie akumulatory, ale skąd on może wiedzieć co go zasila :P

 

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipol 2S się nada ale: po pierwsze to napiecie będzie niższe przez co Twój wehikuł będzie jeździł wolniej a po drugie żeby zapakować lipola będziesz musiał przerobić pojemnik w autku, no chyba że go tam wtłoczysz młotkiem co nie gwarantuje poprawności działania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie podejdzie pod takie chińskie zabawki pakiet 3s. Przerabiałem to już parę razy :)

I co, jechał szybciej?

Dłużej się palił.

:devil:

Nie no ale na serio te 3S spali elektronikę tej zabawki?

PS a może wybebeszyć tą chińską elektronikę do zabawek, i wstawić modelarską chińszczyznę? regiel,Rx,servo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS a może wybebeszyć tą chińską elektronikę do zabawek, i wstawić modelarską chińszczyznę? regiel,Rx,servo.

Musia byś dać regler dwukierunkowy, silnik o małym KV ale dużej mocy. Ogólnie to dużo z tym zabawy i to jest gra nie warta świeczki. Lepiej kupić coś takiego:

http://www.strefahobby.pl/product-pol-16858-HSP-On-Road-1-16-RTR-Niebieski-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bawiłem w przerabianie, wstawiłem tam silniczek 24g i serwo, mocy było tyle, że sie tym nie dało jeździć i wystrzymało może ze 3 przejazdy ;) Później kupiłem sobie model 1:18 za bodajże 80zł i tym się dało już pojeździć, z zabawek się wyleczyłem bo za podobną cenę mogę mieć model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabawka a nie model, tutaj nawet nie ma sterowania tylko jest włączanie, włączasz jazdę do przodu lub jazdę do tyłu, włączasz skręt w prawo lub skręt w lewo. Kup na allegro akumulatory AA, żeby było ich na dwie zmiany i powinno Ci wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipol 2S się nada ale: po pierwsze to napiecie będzie niższe przez co Twój wehikuł będzie jeździł wolniej a po drugie żeby zapakować lipola będziesz musiał przerobić pojemnik w autku, no chyba że go tam wtłoczysz młotkiem co nie gwarantuje poprawności działania :lol:

Te dwie rzeczy to nie problem... Problemem jest natomiast to, że auto "wyssie" lipola do końca, co szybko skończy się śmiercią dla pakietu, którego nie można rozładowywać do zera (regulatory do silników modelarskich mają odcięcie zasilania na dolnej, granicznej wartości, co przed tym zabezpiecza)... W bateriach alkalicznych to oczywiście problemem nie jest... Z NiCd czy NiMh podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.