Skocz do zawartości

35 Mhz vs 40 Mhz


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

WYbor padl na MC-19 (zamawiam w poniedzialek),teraz kwestia tylko ktore pasmo bedziesz wedlug was lepsze...wiem ze to retoryczne pytanie po czesci ale poniewaz od dawna nie interesowalem sie elektronika modelarska to moze cos sie zmienilo? :) Innymi slowy : jesli stwierdzicie ze pytanie jest glupie to i to napiszcie :) ale mimo wszystko podzielcie sie tym co myslicie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjasnic dlaczego taka zabaweczka miała by zakłócic model rc skoro z tego mini radyjka wychodzi znikoma moc a sygnal z firmowego nadajnik np Graupner czy Futaba promieniuje z moca 3 czy 4 razy większa niz zabawkowy nadajnik . Dodatkowo wiekszosc modelarzy lata na odbiornikach dual w podwójniej przemianie. I jeszcze jedna sprawa mało prawdopopodobne zeby takie zabawki pracowały na 40 widziałem sporo takich zabawek i wszystkie były na 27 mega dodatkowo miedzy kanałami CB i oczywiscie tak jak powiedział Mariusz pasmo 40 jest dla modeli statków i aut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystkie które ja widziałem były na 40mHz,u nas w mod. 1 osoba lata na 40mHz miała problemy z taką zabawką. Podchodziła do lądowania i nagle zaczęły wariować stery, okazało sie że chłopiec lata sobie samolotem zabawką. A tamta aparatura była Graupnera tylko ta zabawka mocno siała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz mówisz tymbardziej jest niemozliwe osoba która konczy lot i podchodzi do lądowania nie ma prawa miec zakłócen dlatego ze czym blizej model pilota tym sygnał z nadajnika do modelu dochodzi mocniejszy i prawdopodobienstwo wystapienia zakłócen jest bardzo bardzo małe no chyba ,że za krzakami stoi Rosyjska radiostacja i nadaje moca 2KV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zabawki typu graupner... hmmm... też ją miałem i miała moc podobną do optica, zasięg był nie zły moj ojciec latał na tym paralotnia na wysokosci około 400-500m, ale zeby zaklucic jakies inne radio... troszke mi sie wierzyc nie chce.

 

Chociaż pamietasz radek, jak kiedys olek włączył swojego optica i zasiało mu na odbiornik marka który ma kanal 200 ileś a olek 61? i on normalnie tym radiem sterowal model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że sie nie rozumiemy, Pan latający na aparaturze graupnera podchodził do lądowania ok.100m od nas, jakieś dziecko w tym momencie włączyło zabawkę na 40mHz, która znajdowała sie blisko modelu-ok. 15m i zaczęło siać tak że model prawie nie reagował na poruszanie drągami i zwiną sie w korek z ok. 10m. Ale chyba nie tego sie tyczyło pytanie zawarte w temacie :roll: chodziło mi tylko o to że zabawi z supermarketu są w stanie zakłócić model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graupner zabawka? a w glowe to sie dzis pod prysznicem nie udezyles ? :devil:

 

zabawka a co?? moze graupner X-306 to radio z najwyższej półki? :lol2: :lol2: :lol2: zalezy jaki graupner wszystkie oprocz 2-3 radii z posiadłości graupnera to jak najbardziej profesjonalne radia, sam posiadam graupnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.