Skocz do zawartości

Budowa RWD-5 by Skazoo


Marcin_12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

A ja osobiście radził bym oklejanie papierem.

Ładniej wygląda (zdecydowanie).

Metoda trochę bardziej czasochłonna ale model będzie lepiej wyglądał i przez dłuższy czas.

Mój toto7 na początku wyglądał ładnie w miare :P ale już po 3 tyg zaczęły się pojawiać pęcherzyki. I teraz nie mogę na niego patrzeć.

Żałuje że posłuchałem głosów nie oklejaj papierem szkoda pracy i tak rozbijesz.

Nie rozbiłem model owszem zaliczył kilka twardszych lądowań ale sprawuje się dobrze do dziś.

Jeśli jednak zdecydujesz się na taśmę, radzę zagruntować model więcej pracy ale nie będzie bąbelkować.

 

Poza tym ciężko dostać pożądane kolory taśmy w Castoramie itp. były tylko szare bądź transparentne (przezroczyste).

Ja osobiście kupiłem w Gust Polu pakowane po 6szt zużyłem 0,5szt reszta czeka na lepsze czasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie igiełka w dłoń, nakłuj pęcherzyki i doklej taśmę raz jeszcze. Możesz ją później przeprasować żelazkiem na I stopniu temperatury.

 

Taśma to rozwiązanie tanie i wygodne, ale nikt nigdy nie pisał, że trwałe. W każdej chwili możesz taśmę oderwać i nakleić ponownie, nową. Wymaga to pracy i czasu, ale jak się nie ma pieniędzy, to trzeba mocniej zginać grzbiet - jak w życiu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakłuwałem pęcherzyki ale taśma raz odklejona nie chce z powrotem trzymać.

Kolega który buduje ten model nic nie wspomniał o niskobudżetowym wykonaniu, a sądząc po dokładności autor chciałby aby model wyglądał jak najlepiej.

Poza tym 30zł przy kosztach całej budowy to raczej nie jest tak dużo chyba.

Więc postanowiłem wygłosić swoją opinię na temat taśmy.

Co do odklejania taśmy to czasem przy odklejaniu odrywają się kawałki depronu zwłaszcza jeśli taśma była wcześniej przeprasowana.

Znacznie lepszą metodą niż odklejanie i ponowne oklejanie co jakiś czas jest zagruntowanie przed oklejaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :) Niech Twoi rówieśnicy biorą z Ciebie przykład.

Ja właśnie też robię RWD-5, ogólnie sprzęt już mam.

Tylko jakie śmigło do silnika RAY C2836/08?, tak żeby też za szybko mi nie latał.

Narazie ćwiczę w AFPD, ale ciężko znaleźć coś podobnego do RWD.

I czym mogę okleić tego eRWuDziaka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeszcze nie mam żadnego modelu odpiszę:

Więc model oklej najlepiej Taśmą tak jak to było mówione kilka postów wyżej.Lub też możesz kupić folię specjalną do modeli.

A śmigło kup najlepiej zalecane do silnika np: 10x5 wiedząc że (średnica w calach x kąt natarcia)sam się o tym dopiero co dowiedziałem.

I pytanie odemnie: czy jak przejadę po taśmie suszarką to bąbelków nie będzie czy to nieuniknione? A suszarka ma być do włosów czy przemysłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bąble pod folią trudno zwalczyć. Ja je przebijalem i wyciskalem powietrze ale było widac ślad po igle... Osobiście używam opalarki przemysłowej ale suszarka do wlosow jeżeli będzie miala odpowiednia temperaturę grzania to będzie OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja też ma dwa trybu i zawsze używam tego z mniejszą temperatura. Trzeba ostrożnie dobierać odległość ogrzewania bo można w sekundę zepsuć całą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy statecznik poziomy powinien byc asymetryczny(0,5cm jedna ze stron jest dluzsza)? wg. planow a4 i na ploter tak jest, zastanawia mnie tylko dlaczego?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A pytanie z innej beczki:

Nie przedluzylem kadluba - rozumiem ze bede mial problemy z wywazeniem, pytanie tylko jakie - za ciezki na przod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy statecznik poziomy powinien byc asymetryczny(0,5cm jedna ze stron jest dluzsza)? wg. planow a4 i na ploter tak jest, zastanawia mnie tylko dlaczego?

 

ObrazekObrazek

 

A pytanie z innej beczki:

Nie przedluzylem kadluba - rozumiem ze bede mial problemy z wywazeniem, pytanie tylko jakie - za ciezki na przod?

U mnie ze statecznikiem zorientowałem się zanim kleiłem bo zauważyłem to i przymierzyłem do steru. Z tej lepszej połówki wyciąłem drugi raz na A4.

 

Co do wyważenia to na początek daj wszystko na dziób zobacz jak się będzie wtedy zachowywał i wtedy poprawiam.

 

A robisz z lotkami czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% na lotkach,

 

Problem u mnie jest taki z wywazaniem ze robie z czesci ktore mam, m.in: pakiety 3s 2200 i hexTronik DT750 Brushless Outrunner 750kv (90g), podejrzewam ze bedzie za bardzo na przod i skonczy sie jakims patentem na serwa i przeciagnieciem pakietu przez wrege w8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj oderwać się od ziemi na ok. 1m i zobacz jak się zachowa , czy go przechyli, jak z 1m spadnie to uszkodzeń nie powinno być.

Na zasadzie prób i błędów będziesz musiał próbować.

 

Ale poczekaj na odpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów, pewnie więcej wniosą niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa próba - wyjdź nad pole z dorodnym zbożem lub wysoką trawą. Taką co najmniej do kolan. Bez uruchamiana silnika i bez sterowania - wypuść model klasycznie - rzut przed siebie. Prawidłowo wyważony model powinien polecieć prosto i równo opadać.

Jeżeli nurkuje gwałtownie - SC za bardzo na przód.

Jeżeli zadziera - za bardzo na tył.

 

Wysoka trawa uchroni model przed spotkaniem z ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.