Skocz do zawartości

Edge 540 - odrodzenie


ECO400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś nabyłem 2 modele samolotu Edge 540 firmy robbe. Jednym latałem na silniku os max 50sx a drugi rozbity stał na strychu (takiego go dostałem). Model spalinowy sprzedałem bo nie bawiło mnie papranie się w oleju a uszkodzony płatowiec zostawiłem sobie z myślą że kiedyś go odbuduje i zrobię pod elektryka. Na razie zerwałem starą folię ze skrzydeł i kadłuba. Była w całkiem dobrym stanie ale kolorystyka mi się nie podobała. Tutaj nasuwa się jedno pytanie: czym najlepiej usunąć resztki kleju z folii które zostały na modelu? Ręcznie to trochę monotonna robota bo trzyma się to całkiem dobrze i odchodzi płatkami 2x2mm.

Zastanawiam się jeszcze czy może odchudzić jakoś całą konstrukcję? Czy może gra nie warta nagrody?

Co do wyposażenia rc to jeszcze nie wiem. liczę na Waszą pomoc ale to w późniejszym czasie, jak już odbuduję płatowiec.

Jeśli to możliwe to proszę o porady jak odbudować przód modelu alby był lekki i mocny. Zastanawiam się nad przednią wręgą ze sklejki 6mm a domek pod silnik z rurek i prętów węglowych.

 

opis modelu: http://www.hobbydirekt.de/product_info.php?language=en&products_id=77414

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie bardzo trudno usunąć dobrze przyprasowane resztki folii termozgrzewalnej, jest to możliwe ale chyba tylko bardzo ostrym narzędziem typu skalpel (mozolne i długotrwałe:)

 

odchudzić można chyba tylko z nadmiaru kleju, który trochę powyciekał, cała reszta wygląda na lekką, obudowę najlepiej chyba wytłoczyć, chociaż lekko zrobiony laminacik byłby możliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie bardzo trudno usunąć dobrze przyprasowane resztki folii termozgrzewalnej, jest to możliwe ale chyba tylko bardzo ostrym narzędziem typu skalpel (mozolne i długotrwałe:)

Ja używałem do tego szerokiej taśmy pakowej, naklejałem na resztki foli i szybkim ruchem zrywałem taśmę razem z resztkami folii. Udaje sie ale powiedzmy nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to zaraz się pobawię z tą folią. Zobaczcie czy jeśli tak odbuduję to będzie dobrze:

 

Dołączona grafika

 

te czarne kreski to właśnie pręty/rurki węglowe o których wspominałem. Pozostałe wręgi w modelu są z balsy 2mm. Dodatkowo cały przód (od 1 do 4 wręgi) zabudować balsą 2mm miękką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.