Skocz do zawartości

Edge 540 - odrodzenie


ECO400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mim iż w modelarstwo bawię się już trochę czasu to jeszcze nigdy nie oklejałem modelu folią. Zawsze robił to ktoś z moich znajomych. Nic więc dziwnego że chciałem się w końcu wypróbować :)

Okleiłem jedno skrzydło, bez lotki. Zajęło mi to 45min. Efekt jak na moje oko bardzo dobry ale oceńcie sami:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda finalnie spód skrzydła:

Ta niebieska folia to modelarska? Środkowy pas rzuca się rażąco w oczy i ta zmarszczka... Jeżeli to folia modelarska i nie jest ona całkowicie zaprasowana, to ją odklej i zrób porządniej, jeśli samoprzylepna to ja mam następujący patent:

w misce rozrabiam wodę z płynem do mycia naczyń, zrywam folię zabezpieczającą, przyklejany element moczę w "miksturze" i nakładam na folię skrzydła. Wtedy klej nie trzyma i możesz swobodnie przesuwać element naklejany. Bez problemu rękoma wyprowadzasz bąbelki powietrza na zewnątrz i masz fajny efekt. Oklejanie folią modelarską na modelarskiej nie jest łatwe, coś o tym wiem. Osobiście takie pasy staram się robić na okienkach między żebrami(takie małe oszustwo) :). 1 warstwę folii dużo łatwiej położyć niż jedną na drugą, bo pomiędzy nimi powietrze nie ma ujścia i folia dobrze się nie kurczy. Da się też folię łączyć na styk co uczyniłem w nowym modelu, ale to wyższa szkoła jazdy. Gdybyś był zainteresowany tu masz link z przykładem jak to się robi:

http://www.youtube.com/watch?v=WecR76zhrVY&feature=player_embedded.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska folia to modelarska?

tak to folia modelarska. na razie zostawię tak jak jest, później pobawię sie w poprawki. Nie wyszło mi to najlepiej, bo pod folią sa małe bąbelki powietrza (nakłuwałem dolną folię igłą przed naklejeniem kolejnej warstwy ale na wiele sie to nie zdało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.