Skocz do zawartości

Wyciągarka spalinowa


Highlifer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy!

 

Zastanawiam się nad zrobieniem wyciagąrki spalinowej, jako napęd posłużyłby silnik od wykaszarki do trawy http://allegro.pl/kosa-kosiarka-wykaszarka-spalinowa-do-trawy-mocna-i1676403558.html wystarczyłoby przerobić gaz żeby był pod nogą, dorobić bęben umieścić to w podstawie, zaopatrzyć się w kilometr żyłki i w górę :) Naczytałem się już różnych elaboratów na temat wyciągania szybowców, korzystałem z gumy i uprzejmości kolegow z holownikami ale mimo wszytko postanowiłem sie usamodzielnić. ot taka moja fanaberia! Czy ktoś mierzył się już z takim wyzwaniem i zbudował taką bądź też podobnego typu wyciągarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci będą:

Rozrusznik od Stara albo innej ciężarówki

Akumulator około 50Ah w górę

Włącznik wysokoprądowy, taki,zeby się dało nagą naciskać

Jakiś bęben z żyłką

Blacha, pręty i spawarka

Kołki do zakotwienia.

Robisz ramke na to wszystko. Możesz użyć zebatek rowerowych i łańcucha jako przekładnie, zalezy jaki masz rozrusznik. Składasz do kupy według włąsnego projekty i działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebay.co.uk w okresie zimowym mozesz znalezc wyciagarki za okolo 100F

Graupnera . Wiec Twoj pomysl sie chyba mija z celem , tym bardziej ze musialbys uzyc przekladni bo kosa ma wysokieobroty ale mocy zadnej

problem w tym kolego, ze mamy lato i latać sie chce.. NOW!

 

apropos nie wiecie moze kto ma na sprzedaz taka wyciągarke? moze rzeczywiście bedzie łatwiej kupic niz zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.w zeszłym sezonie sprzedałem wyciągarkę spalinową zrobioną z kosy sp.

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6992

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6991

 

Silnik 20cm, sprzęgło odśrodkowe ,900 m. żyłki, bloczek i reszta jak widać.Żadnej przekładni nie trzeba. Ale taka wyciągarka pracuje inaczej jak elektryczna(elektryczna lepsza) ale są i zalety!!! elektryczna to ciężki akumulator a moja ważyła poniżej 5kg.

0.5 benzyny starczało na cały dzień latania.Wyciągał 2 metrowe modele.Zrobiłem ją w 2 dni.Wygląda jak wygląda ale działała bardzo dobrze.Do większych modeli jednak lepszy byłby silnik 35cm (piła sp.)

Nie zniechęcaj się tym co mówią inni.Jakby co służę pomocą :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci będą:

Rozrusznik od Stara albo innej ciężarówki

Akumulator około 50Ah w górę

Włącznik wysokoprądowy, taki,zeby się dało nagą naciskać

Jakiś bęben z żyłką

Blacha, pręty i spawarka

Kołki do zakotwienia.

Robisz ramke na to wszystko. Możesz użyć zebatek rowerowych i łańcucha jako przekładnie, zalezy jaki masz rozrusznik. Składasz do kupy według włąsnego projekty i działa:)

Niedokładnie się chyba przyjrzałeś :P Zupełnie jakbym powiedział: bierzesz trochę węgla, plastiku, ze 4 serwa, żyro, składasz to do kupy i masz helika. To przecież nie może być takie trudne...

 

Jeden z kolegów mojego taty miał wyciągarkę spalinową ze sprzęgłem odśrodkowym z jakiegoś motocykla bodaj. NIestety nie znam rozwiązań jakie były zastosowane. Z tego co pamiętam opierało się to chyba o coś na zasadzie aktomatycznej skrzyni, coś jak w skuterach. W każdym razie da się taką wyciągarkę zrobić.

 

Elektro wyciągarek szukaj wśród ludzi latających F3J / F3B. Spalina... nie używa się tego praktycznie, więc nie sądzę żebyś kupił.

 

A najlepiej przesiąść się na DLG - nie trzeba wyciągarek, gum ani innego szajsu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.