pablos Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 Padł mi trzeci kanał w w/w odbiorniku wszystkie inne działają. Kanałem tym były sterowane obroty silnika (gaz)w akrobacyjnym elektryku. Po ostatnim lataniu wszystko bylo OK a na drugi dzień jak chciałem znowu latać to kanał po prostu nie działał.Sprawdzałem czy któryś z pinów odbiornika nie ma przerwy na lutowaniu ale wszystko jest OK. Gdzie jeszcze może tkwić przyczyna?
motyl Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 Gdzie jeszcze może tkwić przyczyna? Jesli jest łączność od pinu do dekodera, to tylko dekoder jest uwalony
pablos Posted August 19, 2007 Author Posted August 19, 2007 no niestety nie wiele mi to mówi czy mógłbyś mi to wytłumaczyć bardziej łopatologicznie a przedewszystkim jak mogę to sprawdzić
motyl Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 jak mogę to sprawdzić śledź ścieżkę od pinu wgłąb, a dojdziesz do scalaka zwanego dekoderem
Peter Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 A moze najpierw podepnij jakies serwo i sprawdz , czy na pewno nie dziala trzeci kanal. Znajac zycie,serwo bedzie dzialac
Guest slawekmod Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 W MPD chyba procesor siedzi zamiast zwykłego CMOS.
pablos Posted August 19, 2007 Author Posted August 19, 2007 ooo i to było właśnie łopatologicznie a w kwestiach elektroniki ze mną tak trzeba :oops: .właśnie się przyglądnołem tej ścieżce i wygląda OK ale jesli byłby walniety scalak to nie oznacza to że nie powinien działac żaden kanał noi gdzie taki scalak kupić. jutro trochę poeksperymętuje podłączę serwo zobaczymy czy sie ruszy
Guest slawekmod Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 Jeżeli to procesorek padł to tylko serwis Rexa pomoże.To że padł jeden kanał nie oznacza że reszta też ma nie działać.Podepnij serwo do trzeciego kanału (pewnie już sprawdziłeś) i jeżeli nie działa to raczej tylko serwis.Procki są programowane przez daną firmę do konkretnych zastosowań i raczej nie kupisz go na wolnym rynku.
motyl Posted August 19, 2007 Posted August 19, 2007 W MPD chyba procesor siedzi zamiast zwykłego CMOS. fakt nie doczytałem ze to MPD :/
pablos Posted August 21, 2007 Author Posted August 21, 2007 serwo na uszkodzonym kanale też nie działa zastanawiam się czy wogóle to naprawiać bo koszty mogą być nie wiele mniejsze od nowego przy okazji czy ktos ma namiary na serwis Rexa mogę zadzwonić i zapytać a jak nie to sprawdzę dokładnie czy reszta kanałów dziala bez zarzutu i będzie do jakiegoś szybola
Rafal B. Posted August 22, 2007 Posted August 22, 2007 Skontaktuj się z Michałem z mixmodel. Przeważnie jak on odsyła rexy do serwisu to oni je wymieniają na nowe bo im się nie opłaca naprawiać (pod warunkiem że jest na gwarancji).
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.