Skocz do zawartości

Krawędz natarcia


mundak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy istnieją instrukcje szlifowania krawędzi natarcia. Szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem i też byłbym wdzięczny jak by mi ktoś wytłumaczył jak wyszlifować. Oczywiście poleci punkcik "pomógł" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty klocek lekkiego drewna 50x50x 250mm oklejony z 4 stron papierem ściernym 120, 180, 220, i 400. Przycinasz krawędź zgrubnie nożem a potem wzorniki i klocek z papierem ściernym w ruch i po sprawie. Co mogę doradzić to cierpliwie dążyć do celu , to mozolna praca ale jak się przyłożysz to efekt przerośnie oczekiwania.

 

PS: niespecjalnie zależy mi na "pomógł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szlifowania krawędzi natarcia są specjalne wzorniki, które przyłożone od krawędzi zachowują jej wzór - kształt. Teraz wkładasz w ten "wzór" papier ścierny i szlifujesz tak długo aż krawędzi będzie idealnie przylegała do wzornika.

Kupiłem to chyba w RC Skorpion ale jakos nigdy nie używałem - tak jak pisał Sławek; klocek oklejony papierem i do roboty. Mozesz też kupić gotowe listwy natarcia w różnych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starłem juz i zostało mi płaskie na przodzie nie wiem tylko teraz czy od dołu mam to zaokrąglić czy mocniej w dół od góry.

Napisz to prościej lub narysuj. natarcie ma wyglądać tak samo jak nosek żeberka - w końcu to z listwy krawędzi dodajesz własnie ten nosek do żeberka. Wykonanie jest o wiele łatwiejsze gdy skrzydło jest prostokątne, a wszystkie żeberka maja ten sam profil czyli są tej samej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ilustrujące to co napisali koledzy powyżej. Wzornik służący do kontroli krawędzi możesz wyciąć z dowolnego materiału, np. balsa, tektura, sklejka. A jak wyszlifujesz za dużo, do wyszlifuj jeszcze bardziej ale na płasko, doklej pasek balsy i szlifuj jeszcze raz.

 

Klocek do szlifowania:

 

Dołączona grafika

 

Wzornik krawędzi natarcia:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.