Skocz do zawartości

ASK-21 HobbyKing


Rekomendowane odpowiedzi

Po równych 3 tygodniach od zamówienia wreszcie przyszedł do mnie zamówiony w HobbyKing'u 2 metrowy ASK-21.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17132

 

Materiał z jakiego wykonany jest ten motoszybowiec to EPO- wizualnie i dotykowo to jest to samo co Elapor Multiplexa z jednym plusem- kiedy przyjrzymy się z bliska nie ujrzymy charakterystycznej dla MPX faktury (coś jak by drobna tkanina szklana- odcisk od formy w której się tłoczy elementy). Powierzchnia jest szklista. I jeszcze jeden plus to zdecydowanie mniejsza ilość wlotów odpowietrzających formę. Jest ich mniej i są mniejsze przez co prawie nie rzucają się w oczy.

 

Kiedy listonosz przyniósł paczkę- trochę się zdziwiłem bo chciałem model mieszczący się do małego pudła aby móc z nim jeździć rowerem na lotnisko. Tymczasem paczka była duuuużoo większa niż się spodziewałem.

Po zapłaceniu VATu w wysokości 92zł (tak, nie udało się niestety i model kosztował trochę więcej :/)

 

Wewnątrz głównego pudła były jeszcze 2 kolejne i masa torebek z powietrzem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Skrzydła i statecznik były w najmniejszym pudle na spodzie. Dodatkowo zapakowane w bąbelki- posłużą mi jako pokrowce.

Dołączona grafika

 

Galanteria we woreczku i klucz który nie pasuje do nakrętek od mocowania popychaczy bo jest za duży rozmiar :D

Dołączona grafika

 

Tak wyglądają skrzydła po rozpakowaniu. Naklejek pozbyłem się zaraz po zrobieniu zdjęcia. Zrobię swoje malowanie oparte na dużym odpowiedniku czyli fluo pomarańcza :)

Dołączona grafika

 

Ze złożeniem do kupy nie było najmniejszych problemów. Wszystko dało się zmontować z użyciem tego co w woreczku. Zauważyłem tylko, że bagnet ma luzy i trzeba owinąć go taśmą izolacyjną.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całość po rozłożeniu mieści się do pudełka w którym były skrzydła- 23x 13 x 105cm. :) To mniej niż się spodziewałem :D

 

Podoba mi się sposób mocowania silnika- do plastikowego noska wklejonego w kadłub. W nosku są wywiercone 2 otwory przez które możemy dostać się do robaczków mocujących silnik.

 

Z pakietem Turnigy Nano Tech 25-50C 1300mAh 3s wsadzonym w mejsce pod skrzydłami SC wypada jakieś 5mm przed bagnetem. Spróbuję go oblatać na takim wyważeniu a jeśli będzie za ciężko to dołożę balast nad skrzydła. Jest na to specjalne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym malowałeś? U mnie po malowaniu EPO Motipem na podkładzie i uprzednim zmatowieniu papierem ściernym po kilku lotach mam już delikatne odpryski w rejonie krawędzi natarcia końcówek skrzydeł i stateczników. Poza tym potwierdzam gładkość materiału EPO z HK. Powierzchnia tej pianki naprawdę robi dobre wrażenie. A do modeliku skombinuj koniecznie pilotów, bo na pusto ta kabinka będzie się rzucać w oczy w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oblocie :mrgreen:

Dla tych co nie lubią dużo czytać- LATA SUPER, WYGLĄDA JESZCZE LEPIEJ, DZIĘKUJĘ :D

 

Pogoda wisielcza i wiatr zmienny z zachodu na pograniczu 4-6m/s zmusił mnie do pójścia na skarpę która od biedy robi za nasze miejskie zbocze. Wybrałem się rowerem. Bambetle do plecaka a model w pudełku pod pachę.

Dołączona grafika

 

Zbocze jest niskie i strome. Max udało mi się przelatać 19 "baz" na odcinku jakieś 70-80m.

Dołączona grafika

 

Odbyło się bez żadnego trymowania. Być może okaże się to konieczne dopiero przy bezwietrznej pogodzie. SC przesunąłem do przodu jeszcze o jakieś 5mm.

Zmniejszyłem wychylenia wysokości na 75% ale to i tak jest za dużo i w ciasnym zakręcie po zaciągnięciu wysokości momentalnie wali się w korka.

 

Jak się chce to potrafi szybko latać :) Lata na plecach, pięknie robi pętle, beczki też, ładnego ranwersu mi się nie udało zrobić, próbowałem wiele razy, pętlę odwróconą kręci i robi pozytywną beczkę autorotacyjną.

Czyli szybowiec akrobacyjny :) Tak jak miało być.

 

Na silniku wznosi się ładnie. A pakiet 1300 starcza na kilka porządnych wznoszeń.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem znowu przy wietrze około 6m/s.

 

Termikę da się złapać ale za mocno wiało i za długo nie można było krążyć.

Zmniejszyłem wychylenie wysokości do 60%. Teraz już jest w porządku.

 

Wylatałem 3 pakiety 3s 1300.

Kolejno czas- 18-19-22 minuty. Gdyby nie wiało to było by pewnie więcej ale i tak model ładnie sobie radzi przy takim wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć latał ktoś z was modelem ASK-21mi z Hobbyking???

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=14895

Model całkiem fajnie wygląda prawie to samo co ask-21 ,ale silnik chowany rewelacja ... ,ciekawe jak się zachowuje w powietrzu i czy ma dość miejsca w środku na osprzęt fpv.

Sorry ,że tutaj pisze ,ale nie chciałem zakładać nowego tematu .Mam nadzieję ,że się nie obrazisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażę się bo nawet nie raczyłeś zobaczyć na zdjęcia które są na stronie HK.

Żebyś nie musiał się przemęczać powiem, że w środku jest tylko miejsca na baterię i nic więcej. Po za tym o wznoszeniu się z balastem na tym silniku możesz zapomnieć. Innego nie zamocujesz bo albo nie będzie się dało zamknąć wieżyczki albo moc rozwali wieżyczkę w drobny mak. Po za tym ludzie narzekają (o tym też jest napisane poniżej w recenzjach), że łączenie skrzydeł jest bardzo kiepskie i widać sporą szparę.

A do ustawienia wieżyczki aby odpowiednio się cofała po wyłączeniu gazu potrzeba sporo cierpliwości i dobrego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składania nie ma żadnych wskazówek. bo dostajesz raptem 3 śrubki, imbusik w razie awarii silnika i śrubokręt do przykręcenia popychacza od kierunku. Nie ma co grzebać i kombinować.

Obawiam się, że 2200 będzie za ciężki do tego modelu i wznoszenie będzie słabe. Mi nano techy 1300 wystarczają w zupełności. Ale sam się przekonasz bo z wyważeniem na tym pakiecie nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.