Skocz do zawartości

Turnigy 9x Problem z ustawieniem


universal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem zworke do kanału bind zasilanie do kanału 3, lotki do kanału 1 i 5, a wysokość do kanału 2. Wybrałem z menu rodzaj szybowca. Po podłączeniu zasilania do odbiornika w odbiorniku mryga się dioda, ale serwa nie reagują na ruch drążka. Ktoś może mi pomóc krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zworke do kanału bind zasilanie do kanału 3, lotki do kanału 1 i 5, a wysokość do kanału 2. Wybrałem z menu rodzaj szybowca. Po podłączeniu zasilania do odbiornika w odbiorniku mryga się dioda, ale serwa nie reagują na ruch drążka. Ktoś może mi pomóc krok po kroku?

Miałem podobnie. Jak masz już zbindowany odbiornik z nadajnikiem to wyjmij zworkę bindującą i podłącz serwa, zasilanie odbiornika do kanału BAT (i ew. włącznik jeśli używasz). U mnie tak działa prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób bindowania:

1. Wsuń zworkę pod wtyk BIND w odbiorniku.

2. Podłącz zasilanie odbiornika, powinna zacząć migać dioda na odbiorniku.

3. Na module nadawczym nadajnika przytrzymując wciśnięty przycisk bindowania włącz nadajnik.

Dioda na odbiorniku powinna przestać migać, a świecić się na stałe. Jeśli tak jest to operacja się powiodła. Jeśli dalej miga to powtarzaj ją do skutku.

 

Podłączałeś wcześniej nadajnik do komputera?

Jeśli tak to może masz pozmieniane ustawienia w menu TRAINER, to też przerabiałem i też serwa mi nie działały. Aby wszystko było OK wejdź w menu TRAINER i spróbuj ustawić state: INH i wszystkie parametry np ELE, RUD itp. jako OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagam koledze to podłączyć , ale nijak nam to nie idzie .

Czy patrząc na odbiornik od góry pierwszym kablem jest sygnał ?

Próbowaliście podłączać serwa pod każde z gniazd w odbiorniku? Na żadnym nie ma sygnału?

Być może też przewody są przełamane, choć jeśli to nowe serwa to jest to raczej niemożliwe.

A jaki macie ustawiony w nadajniku rodzaj nadawania sygnału PPM czy PCM? Z instrukcji dla TH9x v2 wynika, że dla modułów nadawczych 2.4 GHz ma to być PPM - Pulse Position Modulation.

 

Aaa i jeszcze jedno: jeśli już podłączacie serwa i zasilanie do odbiornika to zworka bindująca powinna być odłączona. Ale na tym etapie rozwiązywania problemu pewnie o tym wiecie. Przeglądałem wątek na szybko i nie było chyba o tym wspomniane. Nie jestem tylko pewny jak to się ma przy współpracy z silnikiem elektrycznym i regulatorem. Przy spalinie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy on się nie chce zbindować czy co ale jak podpinam zworkę to mryga klikam ten "bind range test" i włączam apke to przestaje mrygać, a świeci cały czas. Wyłączam podpinam serwo i mryga, a serwo nie działa.

Tutaj sam proces bindowania.

http://www.youtube.com/watch?v=Kl3NWyJ74EM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.