Skocz do zawartości

uszkodzony Odbiornik Art-Tech 35MHz 6CH


kakis_cro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

a więc do rzeczy...

 

Stałem sie posiadaczem odbiornika z zestawów Art-Tech, ale okazało się że jest uszkodzony :|

Zaznaczyłem na zdjęciu 2 takie same elementy elementy (nie wiem jak to zwać), ten uszkodzony jest wlutowany do góry nogami

Dołączona grafika

 

 

I tu zapytanie do osób znających się na elektronice, co to za element? ile może kosztować i czy w ogóle dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliło Ci kondensator elektrolityczny 47mikroF /6V . Element kosztuje pewnie nie więcej niż złotówkę. Wylutuj go i sprawdź czy działa (o ile ten element jest w obwodzie zasilania) i jak zadziała to zakup element i wlutuj. Gdyby jednak ten kondensator był w innym obwodzie niż zasilanie to do prób możesz użyć zwykłego kondensatora a nie SMD. Najlepiej to podejdź do jakiegoś znajomego elektronika i załatwi CI to w 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odbiornik po wylutowaniu kondensatora powinien działać? W tej chwili jest całkiem martwy.

Nie mam sprzętu żeby się za to brać :/ moja lutola jest za duża do takich rzeczy, miałem jeszcze chińską lutownicę grzałkową ale to szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęłem kondensator 470 nF 10V ze starej ładowarki do komórki, pokracznie wlutowałem i odbiorniczek zaczął działać przez minutę, i przestał :| Pewnie popsułem cały odbiornik przez za mocny kondansator? Gołym okiem nie widać żadnych uszkodzeń, przepaleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sprawdzałem na różnych kwarcach, i na Graupererowskich nie chciało działać, za to na czeskich działało (Pelikan i Jeti)

 

Odbiornik działa z tym kondensatorem z ładowarki (poprzednio nie działał bo wlutowałem z błędną polaryzacją :oops: ) Teraz muszę kogoś znależć kto wlutuje mi prawdziwy kondensatorek, taki jaki powinien być, bo ten wlutowany przezemnie jest za duży i może odpaść i nie zmieści się w obudowie odbiornika. Nie mam żadnego znajomego elektronika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To kondensator tantalowy smd. Mogę Ci go wlutować ale musisz mieć część. Mam takie kondensatory ale na większe napięcie i w związku z tym większe rozmiarowo. Biorąc pod uwagę, że mieszkam daleko chyba nie będzie się opłacało Ci wysyłać tego odbiornika. Może znajdź w swojej miejscowości jakiś serwis naprawy rtv. Napisałem jednak wcześniej, że mogę Ci wlutować tą część, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do Roberta na ul. Mireckiego (Sklep komputerowy Emix) powinien pomóc :faja:

jak będę na mieście wpadnę,

 

co do tego kondensatorka to na 99% uszkodzony mechanicznie, ktoś upaćkał obudowę odbiornika kropelką, kondensator się przykleił, a potem pękł na 2 części przy otwarciu obudowy :crazy:

Odbiornik dostałem w rozliczeniu ja taki 'zdolny' nie jestem żeby tak zrobić

 

tytan12 napisał/a:

470nF,to jest dopiero 4,7 mF

 

 

470n = 0,47u = 0,00047m

ja tam nie znam się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.