Jump to content

Kompresor MA1000 słabe ciśnienie


attyla

Recommended Posts

Abt rozwiązac problem malowania depronu kupiłem kompresor MA1000 i areograf , według opinii na forach modelarskich to całkiem przyzwoity sprzęt, niestety nie moge poradzic sobie z regulacja kompresora kiedy zwiekszę maksymalnie cisnienie kompresor po właczeniu przez moment pracuje kiedy skończy naciskam spust aerografu następuje dośc silne psikniecie wodą i włacza sie kompresor ale strumień rozpylanej farby jest mizerny dużo mniejszy niż w pierwszym momencie , jesli zaczekam chwilę az kompresor skończy pracować cały cykl powtarza sie. Druga sprawa to stopien rozwodnienia farby wziołem białego dekorala akrylowego i dopiero po rozrobieniu 1:1 z woda areograf miał siłę trysnąc farbą która w tym momencie bardziej przypominała lekko zabarwioną wode niz farbę.Sprawdziłem szczelność instalacji i nie zauwazyłem żadnych ubytków powietrza po drodze. Czy ten typ aerografu tak po prostu działa a raczej niedziała czy tez trafiłem na wadliwy egzemplarz? .[/code]

Link to comment
Share on other sites

Zbyt mała wydajność kompresora w stosunku do zapotrzebowania na powietrze przez aerograf. Dołożenie zbiornika o pojemności kilku litrów (na przykład starej gaśnicy lub naczynia przeponowego do instalacji co) załatwi problem. Oczywiście nie całkowicie, ale pozwoli w miarę komfortowo malować. Nie napisałeś co to za aerograf.

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany zakupiłem naczynie wyrównawcze do instalacji co + przejściówki do podłączenia węża od kompresora , po napełnieniu zbiornika co prawda kompresor jest gorący gdyż trwa to około 15 minut ale za to strumień powietrza jest stabilny i mozna bez problemu malować :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.