Skocz do zawartości

Kompresor MA1000 słabe ciśnienie


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Abt rozwiązac problem malowania depronu kupiłem kompresor MA1000 i areograf , według opinii na forach modelarskich to całkiem przyzwoity sprzęt, niestety nie moge poradzic sobie z regulacja kompresora kiedy zwiekszę maksymalnie cisnienie kompresor po właczeniu przez moment pracuje kiedy skończy naciskam spust aerografu następuje dośc silne psikniecie wodą i włacza sie kompresor ale strumień rozpylanej farby jest mizerny dużo mniejszy niż w pierwszym momencie , jesli zaczekam chwilę az kompresor skończy pracować cały cykl powtarza sie. Druga sprawa to stopien rozwodnienia farby wziołem białego dekorala akrylowego i dopiero po rozrobieniu 1:1 z woda areograf miał siłę trysnąc farbą która w tym momencie bardziej przypominała lekko zabarwioną wode niz farbę.Sprawdziłem szczelność instalacji i nie zauwazyłem żadnych ubytków powietrza po drodze. Czy ten typ aerografu tak po prostu działa a raczej niedziała czy tez trafiłem na wadliwy egzemplarz? .[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mała wydajność kompresora w stosunku do zapotrzebowania na powietrze przez aerograf. Dołożenie zbiornika o pojemności kilku litrów (na przykład starej gaśnicy lub naczynia przeponowego do instalacji co) załatwi problem. Oczywiście nie całkowicie, ale pozwoli w miarę komfortowo malować. Nie napisałeś co to za aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany zakupiłem naczynie wyrównawcze do instalacji co + przejściówki do podłączenia węża od kompresora , po napełnieniu zbiornika co prawda kompresor jest gorący gdyż trwa to około 15 minut ale za to strumień powietrza jest stabilny i mozna bez problemu malować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.