Skocz do zawartości

elektryfikacja szybowca z hk


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nadzieję, że temat w dobrym dziale.

Toto-2 już na wykończeniu wiec chciałem sobie kupić jakiegoś gotowca na "później" i zastanawiam się pomiędzy dwoma szybowcami, które z resztą chcę przerobić na elektroszybowce i ten temat to takie 2w1 bo po pierwsze, który szybowiec lepiej, a po drugie czy da się je spokojnie przerobić na Elektro, a oto linki do owych szybowców:

ASW 28-18 2.53m

H101 Salto 2.45m

a może to zły pomysł?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi model (na pierwszy z resztą też) gorąco polecam Ci to: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13994__Phoenix_2000_EPO_Composite_R%2FC_Glider_Plug_%26_Fly.html

 

Z zestawu do wymiany jest tylko regulator i masz gotowego do lotu elektryka bez przeróbek. W mojej stopce masz odnośnik do tematu o moim egzemplarzu. Na minus w stosunku do podanych przez Ciebie jest tylko to, że nie odwzorowuje żadnego istniejącego szybowca, ale za to pięknie łapie termikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozuszek, obydwa da się przerobić na elektro. Będzie to wymagało trochę wprawy i pracy ale da się.

 

Odmierzasz gdzie wejdzie silnik, w tym miejscu zaznaczasz kreseczką na dziobie ale już uwzględniając skłon silnika i odcinasz, wklejasz wręgę, wzmacniasz włóknem, przykręcasz silnik i to wszystko.

Kwestia dobrania kołpaka.

 

 

Z resztą na forum są doświadczeni szybownicy więc na pewno by pomogli.

 

Kwestia wyważenia, pewnie w tym celu będziesz też musiał dorobić półkę na pakiet z tyłu aby zrównoważyć ciężar silnika i regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze do wyboru Foxa opisanego TUTAJ przez kolegę Milko. Podobnie jak salto będzie szybki i mało stateczny, ale wydaje się wart rozważenia jeśli będziesz się czuł na siłach na taki model.

Co do tworzywa Phoenixa - też się bałem, ale nie żałuję. Jest wytrzymałe i elastyczne, nie trzeba się z nim specjalnie pieścić (nie robią się wgniecenia jak w piance) i żeby go uszkodzić trzeba by po prostu ni mniej ni więcej tylko zdrowo przywalić, a przy własnościach lotnych tego modelu to się oczywiście może zdarzyć, ale raczej w wyniku bardzo nieszczęśliwego wypadku (awaria elektroniki, porywisty wiatr), bo sam model wybacza wszystko i lata sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie nad tymi modelami wstępnie miałem do wyboru 4 samoloty ask 21,fox, i 2 wymienione w pierwszym poście. Po przemyśleniach postanowiłem, że jednak postawię na laminatowy kadłub i konstrukcyjne skrzydło no ale do póki nie kupię któregoś to zdanie mogę zmienić. Więc jeszcze raz wszystkim dziękuję za poświęcony mi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego drugiego nie znam, ale o wyzej wymienionym ASW-28 moge pare slow powiedziec. Przede wszystkim nie spodziewaj sie po nim zbyt wybujalych wlasciwosci. Wbrew pozorom, takze ten model, szczegolnie w wersji elektrycznej lubi szybkosc, w przeciwnym razie staje sie kaprysny i malo tolerancyjny. Oczywiscie, da sie nim latac, jednak pod wzgledem wlasciwosci lotnych, niestety, nie jest on w stanie dorownac na przyklad ASW-28 firmy Simprop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przede wszystkim nie spodziewaj sie po nim zbyt wybujalych wlasciwosci.

pewnie tak ale za tą cenę myślę, że jest co najmniej ok

nie jest on w stanie dorownac na przyklad ASW-28 firmy Simprop

właśnie tak z ciekawości wpisałaem w google ten szybowiec od simprop i trafiłem na cenę ~100 euro mam nadzieje ze nie trafiłem na cene kadłuba :mrgreen: bo w innym sklepie kosztuje <300euro czy na prawdę można nabyć ten model za taką cenę bo jeśli tak to pomysł wart przemyśleń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za tą cenę myślę, że jest co najmniej ok

Oczywiscie, ze tak. Trzeba tylko zadbac o dobre wywazenie i dokladne zachowanie geometrii. Model ten lubi spora predkosc, a przy zbyt niskiej predkosci nagle staje sie krytyczny, wiec trzeba o tym pamietac.

 

właśnie tak z ciekawości wpisałaem w google ten szybowiec od simprop i trafiłem na cenę ~100 euro mam nadzieje ze nie trafiłem na cene kadłuba :mrgreen: bo w innym sklepie kosztuje <300euro czy na prawdę można nabyć ten model za taką cenę bo jeśli tak to pomysł wart przemyśleń

Wymienilem go bardziej celem porownania, a nie jako alternatywna propozycje. Ale jesli Ciebie zainteresowal, moge go polecic bez zadnych ograniczen. Ma znakomite wlasciwosci, zarowno w termice, jak na zboczu. Jakosc zestawu jest ponadprzecietnie wysoka, ale cena wynosi troche ponad 200 Euro. Jesli zatem trafisz na niego za stowke, dlugo sie nie zastanawiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż niestety jest niedostępny ale może jeszcze poszukam. Do gry wchodzi również nowy produkt hk ask 21 fiberglass http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18041

 

P.S zastanawiam się czy czekać na niego aż pojawi się w niemieckim magazynie czy brać póki jest bo już tylko 6 sztuk zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz wyścig z czasem czy zdążę czy mnie wyprzedzi 6 osób :D lece wpłacić kase na konto na razie pozdrawiam

 

 

EDIT. uf udało się, ale ledwo co byłem przedostatni, :lol: a to przez komplikacje z zamówieniem... za pierwszym razem musiałem anulować... ledwo co zdążyłem. To już ten temat można zamknąć dzięki wszystkim jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.