Jump to content

Jak wyjmujecie akumulator ?


Krzako

Recommended Posts

Witam.

Niedługo mam zamiar skończyć budowę toto4 i nie wiem jak załawić sprawę wyjmowania akumulatora. W poprzednich modelach góra kadłuba była przyklejana na rzepy, no ale one lubią się odklejać i nie wygląda to zbyt ładnie i jakby tego było mało te rzepy powiększają strasznie kadłub... o jakies 3mm :P. Znacie jakieś inne sposoby na zrobienie dojścia do akumulatora ??

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj kupiłem te magnesy, tyle że nie na allegro a w normalnym sklepie, bo ten sklep to w Poznaniu jest :). Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie tych magnesów:

 

1) Czym przykleić taki magnes ??

 

2) Czy ten magnes nie zaszkodzi odbiornikowi bądź regulatorowi ? Ponoć nie można trzymać ich blisko elektronicznych przedmiotów.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale magnes będzie w odległości ok 3-4cm od odbiornika. No cóż pożyjemy zobaczymy, pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że nic się nie stanie. A co do kleju, to sprubuję ca.

 

 

 

 

 

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i wskazówki !

Link to comment
Share on other sites

Mogę podpowiedzieć, że najłatwiej trafić ułożenie par magnesików w następujący sposób (ja używam tylko żywicy 5 min).

Trzeba poprzyklejać najpierw wszystkie magnesy do odejmowanej części modelu (klapki), później położyć na każdy magnes kawałeczek folii i "przymagnesować" :D magnesiki które bedą klejone do modelu.

Następnie smarujemy/wypełniamy klejem przygotowane wcześniej otwory w kadłubie i przyciskamy klapkę razem z magnesami.

Takim sposobem magnesy są trafione, a klapka leży doskonale :D

 

Co do wpływu magnesów na odbiornik to osobiście tego nie zauważyłem, najbliżej magnesów mam odbiorniki umieszczone w kabinkach modeli GWSa - a kabinki mocowane są magnesami.

Link to comment
Share on other sites

Te magnesy są tak silne, że wystarczy dać tylko po jednym :). Ja swoją klapkę zrobie tak: z jednej strony mały zawiasik, a z drugiej magnes i wyjdą takie jakby drzwiczki :).

 

Te magnesy są naprawde silne i działają na sprzęt elektroniczny ! Gdy położyłem magnesy koło monitora to na monitor zaczął zmieniać kolory :P.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.