Skocz do zawartości

Jak wyjmujecie akumulator ?


Krzako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo mam zamiar skończyć budowę toto4 i nie wiem jak załawić sprawę wyjmowania akumulatora. W poprzednich modelach góra kadłuba była przyklejana na rzepy, no ale one lubią się odklejać i nie wygląda to zbyt ładnie i jakby tego było mało te rzepy powiększają strasznie kadłub... o jakies 3mm :P. Znacie jakieś inne sposoby na zrobienie dojścia do akumulatora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem te magnesy, tyle że nie na allegro a w normalnym sklepie, bo ten sklep to w Poznaniu jest :). Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie tych magnesów:

 

1) Czym przykleić taki magnes ??

 

2) Czy ten magnes nie zaszkodzi odbiornikowi bądź regulatorowi ? Ponoć nie można trzymać ich blisko elektronicznych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale magnes będzie w odległości ok 3-4cm od odbiornika. No cóż pożyjemy zobaczymy, pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że nic się nie stanie. A co do kleju, to sprubuję ca.

 

 

 

 

 

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i wskazówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć, że najłatwiej trafić ułożenie par magnesików w następujący sposób (ja używam tylko żywicy 5 min).

Trzeba poprzyklejać najpierw wszystkie magnesy do odejmowanej części modelu (klapki), później położyć na każdy magnes kawałeczek folii i "przymagnesować" :D magnesiki które bedą klejone do modelu.

Następnie smarujemy/wypełniamy klejem przygotowane wcześniej otwory w kadłubie i przyciskamy klapkę razem z magnesami.

Takim sposobem magnesy są trafione, a klapka leży doskonale :D

 

Co do wpływu magnesów na odbiornik to osobiście tego nie zauważyłem, najbliżej magnesów mam odbiorniki umieszczone w kabinkach modeli GWSa - a kabinki mocowane są magnesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magnesy są tak silne, że wystarczy dać tylko po jednym :). Ja swoją klapkę zrobie tak: z jednej strony mały zawiasik, a z drugiej magnes i wyjdą takie jakby drzwiczki :).

 

Te magnesy są naprawde silne i działają na sprzęt elektroniczny ! Gdy położyłem magnesy koło monitora to na monitor zaczął zmieniać kolory :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.