Skocz do zawartości

Thomas LRS + radio 12 kanałów


misiekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

FPV coraz bardziej mnie wciąga i zaczynam rozglądać się za systemem LRS.

Rozglądanie moje przyspieszyło po stracie Bety, która prawdopodobnie po utracie sygnału powędrowała w świat ( FailSafe prawdopodobnie nie zadziałał )

 

Wybrałem LRS Thomasa, tylko mam pytanie co do radia - zależy mi na używaniu 10-11 kanałów z LRS'a + RSSI - jakie radio będzie pracowało w ten sposób bez problemów ?

 

Potrzebuję 2 dodatkowych kanałów do gogli ( gogle foxtechcom.fpv ), więc 8 kanałów to za mało.

 

Czytałem, że Futuby pracują tylko z 8 kanałami, do większej ilości potrzebują znacznych przeróbek.

 

Jeżeli ktoś używa takiego systemu i jest z niego zadowolony - proszę o informację.

 

P.S.

Skuteczny zasięg Walkery 2801 Pro to 1500 - dalej to już jest problem ( w szczególności koło linii SN )

FailSafe Walkera przy trybie z ustawionym na stałe ID code czasami nie działa !!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ogranicz ilość kanałów sterowania modelu. 6 + 2 i starczy. Silnik, Wysokość, Kierunek, dwa razy lotki, klapy (lub klapolotki i jeszcze jeden kanał masz wolny).

Jeżeli planujesz dalekie loty, model powinien być, na chłopski rozum jak najprostszy - mniej potencjalnych źródeł awarii, prostsze naprawy, mniejsze straty w razie utraty modelu.

 

Chętnie ci pokibicuję, bo sam jestem ciekaw, czym zastąpić spracowane MX-16s ;)

Nie myślałem, że to powiem, ale wydaje mi się pomału zbyt małe na moje potrzeby.

Też stawiam pierwsze kroki w FPV, ale moja Beta ciągle jeszcze lata posłusznie. :devil:

Jednak chęć na wysokie loty i w nieco większym zakresie, podpowiada, że trzeba będzie coś solidniejszego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyć kanały będzie ciężko:

- silnik

- kierunek

- wysokość

- lotki różnicowe (x2)

- klapy

 

co nam daje 6 kanałów

 

Do tego dochodzą 2 kanały do Pan/Tilta

 

Do tego dochodzą 2 kanały do sterowania OSD/Autopilota

 

Co daje nam w sumie 10 kanałów.

 

1 kanał dla przyzwoitości by się przydał ( światła lądowania, spust migawki - coś na pewno przyjdzie do głowy )

 

Pozdrawiam i nadal szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.