Skocz do zawartości

Problem z bindowaniem: Spektrum DX7 + AR7000


mak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem początkującym modelarzem. Jakiś czas temu kupiłem używaną aparaturę i odbiornik jak w temacie. Wszystko działa bez zarzutu, wykonałem parę udanych lotów swoim MiniMagiem :).

 

Problem zaczął się, kiedy próbowałem zbindować odbiornik z nadajnikiem na innym numerze modelu. Kiedy kupiłem aparaturę była ona zbindowana dla modelu nr 16. Teraz chcę podłączyć kolejny model, na oddzielnym profilu, pod innym numerem.

 

Wykonuję standardową procedurę bindowania - zwieram odpowiednie piny, odbiornik wchodzi w tryb bindowania... No właśnie, wchodzi, ale tylko odbiornik podstawowy, satelita nie mruga. Bindowanie się nie udaje.

 

Co dziwne, kiedy przestawię aparaturę z powrotem na model 16 wszystko działa bez zarzutu. Odbiornik jest w pełni sterowalny. Co jeszcze dziwniejsze, kiedy po takim prawidłowym działaniu przełączam odbiornik w tryb bindowania, mrugają obie diody i bindowanie działa prawidłowo!

 

Wydaje mi się, że mam uszkodzony odbiornik lub samą satelitę. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Z góry dzięki za wszelkią pomoc.

 

Pozdrowienia,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze dziwniejsze, kiedy po takim prawidłowym działaniu przełączam odbiornik w tryb bindowania, mrugają obie diody i bindowanie działa prawidłowo!

Jeżeli w tym momencie mrugają obie diody, to dlaczego nie zbindujesz odbiornika z odpowiednim nr modelu? Zostaw mrugający odbiornik, ustaw w nadajniku nr modelu jaki chcesz, wyłącz nadajnik i włącz go ponownie z naciśniętym przyciskiem bindowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą satelitę

Taka dygresja: satelita jest rodzaju męskiego, czyli "samego satelitę". Polska język, trudna język ;-)

 

 

 

 

A przechodząc do meritum, skoro zaczynają migać obie diody, to znaczy, że odbiornik czeka na sygnał z nadajnika. Czyli, tak jak napisał Darek, przełącz nadajnik na model, który chcesz mieć zdefiniowany, i włącz ponownie nadajnik w trybie bindowania. Jak nie zadziała, to spróbuj z innym odbiornikiem lub nadajnikiem. Domyślam się, że masz tylko ten jeden zestaw odbiornik, nadajnik i będzie Ci trudno to sprawdzić, ale w najbliższym sklepie modelarskim na pewno Ci pomogą - albo na najbliższym lotnisku modelarskim.

 

I jeszcze jedno w ramach uzupełnienia: jeżeli dioda w odbiorniku miga powoli, to znaczy, że odbiornik zgubił kilka pakietów danych i nie ma to związku z bindowaniem. Przy bindowaniu miga szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Już próbowałem zrobić tak jak opisujecie. Niestety nie udaje się :(. Binduje się tylko na numerze 16.

 

Zresztą nawet gdyby to zadziałało, to tak czy siak mam coś nie w porządku z odbiornikiem lub panem satelitą ;). Chyba faktycznie spróbuję podjechać do jakiegoś sklepu...

 

Pozdrowienia,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.