Skocz do zawartości

Pilarka modelarska


Ostry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy znacie może sklep gdzie można kupić pilarkę modelarska? Chodzi mi o taka jak ze zdjęcia albo podobna (zdjęcie nie jest mojego autorstwa, pożyczone z aukcji internetowej)? Ja szukałem, ale jakoś słabo widocznie, bo nic nie znalazłem interesującego.

7b38e8efce6586f5m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry

 

to na zdjęciu nazywało się Umiełyje Ruki i nie nadawało się do niczego, bo silnik słaby i balsę gr. 5 mm miało kłopot przeciąć przy ciut tępej pile. To była piła tarczowa, szlifierka z różnymi rodzajami tarcz, tokarka do drewna itp.

Na owe czasy niezłe, ale silnik słaby, choć gabaryty potężne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiatm kolegow Modelarzy. Wracając to tematu pił modelarskich ma takie pytanie. Zamierzam zrobić sobie malą piłe tarczową do balsy, listewek, sklejki, i innych podobnych materialów. Blat ma wielkość kartki formatu A4. Z silnika moc na wał tarczy przeniesiona bedzie paskiem klinowym. Chce jako tarczy tnącej użyc piłe :frez tarczowy NFTe 80 x 0,6. Co o tym sądzicie??

A to kilka fotek tworzonego urządzenia:

dsc00079uh7.jpg

 

dscn3244xf8.jpg

 

 

dsc00080ii4.jpg

 

dsc00082yh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania alternatywa moze byc wyzynarka np. kupiona w jakims hipermakiecie za jakies 30-40zl dorabiasz do niej jakis blacik z plyty wiorowej albo ze sklejki do tego jakas "sulaga" nawet przykrecana na sciski i tniesz listeweczki zeberka itp. ja kiedys wyzynakie przykrecalem w imadlo dorobilem malutki blacik i ciolem zeberka jesli dojdzie sie do wprawy idzie prawie jak laserem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do cięcia listewek używam małej wiertarki kolumnowej, w uchwyt wiertarski mocuje frez z dokupioną piastą, stół ustawiam w takiej odległości od freza na jaką grubość mam ciąć listewki, do stołu wiertarki mocuję śrubami dwa klocki po obu stronach freza, które to stanowią jakby stół pilarki i jadę z cięciem. Wymaga to trochę wprawy, ale bardzo brzyzwoicie się tnie i odpada kolejny klamot w garażu-modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ot to moja najnowsza zabaweczka. Śmiga aż miło... Maszynka trafi jeszcze do galwanizacji. Niezbędna ochrona przed korozją...

 

dsc00116ds9.jpg

 

dsc00117uj0.jpg

 

dsc00118nh6.jpg

 

dsc00119zg7.jpg

 

Zdjęcia robione komórka. Ale po zgalwanizowaniu będo zrobione cyfrówka. Tarcza frez tarczowy 80 razy 0,6mm. Możliwość założeni 100-tki.

 

dsc00120rr7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezła maszynka ale jak dla mnie i byc może dla wielu ma podstawowa wadę - nie jest moja. :):):)

A tak naprawdę to powinniscie wymyslic cos aby móc zmieniac wysokosc cięcia . W mojej "maszynce" silnik i tzw fortunka zamocowne są na ramieniu ,które za pomocą śruby może byc podnoszone lub opuszczane.Mogę wten sposób frezowac kanałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tą fortuną to też dobry patent. Może skorzystam z podpowiedzii. Ta piłka natomiast została stworzona głównie do cięcia listewek tak balsowych jak i sosnowych o nie typowych wymiarach. Dobrze spisuje sie też przy cięciu sklejki duralu i plastkiku oraz plexy. Blat piłki jest formatu kartki A4. Pileczka wystaje 20mm ponad blat, a po założeniu tarczy 100mm zyskujemy 30mm, w zupełności wystarczy... Zamontowany jest także układzik sterowania obratami silnika komutatorowego. Wyciska gdzieś koło 3900obr/min. Naprawde fajna sprawa.Wcześniej kożystałem z tej ruskiej pokazanej przez Ostrego. W brew pozorom też ma dość dobry silniczek. Fundamentalną wado natomiast jest to iż nie ma takowego blatu, co bardzo ogranicza funkcjonalność tej maszynki...

Do przeniesienia obrotów z silnika na oś tarczy używam oringu o długość koło 280mm i przekroju 5mm. Niestety jest on z gumy i ulega rozciąganiu. Czy ktoś mógł by mi doradzić gdzie znajde pasek napędowy o podobnej długości? No już nie konieczni o przekroju okrąłym, gdyż może bć z tym problem....? Z góry dziękuje Juras :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Czy znacie może sklep gdzie można kupić pilarkę modelarska? Chodzi mi o taka jak ze zdjęcia albo podobna (zdjęcie nie jest mojego autorstwa, pożyczone z aukcji internetowej)? Ja szukałem, ale jakoś słabo widocznie, bo nic nie znalazłem interesującego.

Obrazek

 

Pozdrawiam

 

Mati, w czym problem. Moja "krajzega" jest do Twojej dyspozycji. Wpadasz i wycinasz co chcesz.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.